Przeciwdziałanie zmianie klimatu. Jak ochronić świat? Rozpoczął się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022

Rosyjska inwazja na Ukrainę powoduje konieczność rewizji dotychczasowej polityki energetycznej w Europie. Jak w nowej rzeczywistości można utrzymać wyznaczone wcześniej cele klimatyczne? Uczestnicy Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022, który rozpoczął się dzisiaj - 20 kwietnia, postarali się udzielić odpowiedzi na pytanie, jak zbudować i na czym oprzeć niezależną i konkurencyjną politykę energetyczną Unii Europejskiej.

Dzisiaj rozpoczął się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022. Debaty odbywają się w budynkach Uniwersytetu Warszawskiego
Dzisiaj rozpoczął się Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022. Debaty odbywają się w budynkach Uniwersytetu Warszawskiegomateriały prasowe

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 rozpoczął się dzisiaj, 20 kwietnia i potrwa do najbliższego piątku. Kilkadziesiąt debat, w których będą brać udział uczestnicy z POlski i zagranicy, odbędzie się w budynkach Uniwersytetu Warszawskiego, ale także w dostępnej dla wszystkich w kraju i Europie przestrzeni online.

Wydarzenie, realizowane w formule hybrydowej i transmitowane telewizyjnego studia, oglądać można bezpłatnie i bez rejestracji na głównych stronach najważniejszych polskich portali internetowych, a także na platformach Linkedin i Twitter - tak, aby nasz głos był słyszany w Europie.

Udział w uroczystym otwarciu Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR wzięli Henryk Kowalczyk - Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  prof. Ewa Krogulec - Prorektor ds. rozwoju Uniwersytet Warszawski oraz Bartłomiej Pawlak - Wiceprezes Zarządu Polski Fundusz Rozwoju.

W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele świata biznesu, polityki oraz działacze środowiskowimateriały prasowe

Rosyjska inwazja na Ukrainę powoduje konieczność rewizji dotychczasowej polityki energetycznej w Europie. Jak w nowej rzeczywistości można utrzymać wyznaczone wcześniej cele klimatyczne? Uczestnicy debaty międzynarodowej postarali się udzielić odpowiedzi na pytanie, jak zbudować i na czym oprzeć niezależną i konkurencyjną politykę energetyczną Unii Europejskiej. Udział w debacie wzięli m.in. Mr. Ionuț Sorin Banciu, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Środowiska, Wód i Lasów oraz Dan Dragoș Drăgan, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Energii, Rumunia.

Organizatorzy międzynarodowego Szczytu Klimatycznego zaprosili do udziału przedstawicieli ministerstw, samorządy w randze marszałków, przedstawicieli spółek skarbu państwa, organizacji pozarządowych,  koncernów międzynarodowych oraz mniejszych firm zaangażowanych w ochronę klimatu. TOGETAIR otrzymał patronat Przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli.

Wśród tematów poruszanych pierwszego dnia są także te dotyczące przeciwdziałania zmianom klimatu; rozwoju energii jądrowej; inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii oraz morskich elektrowni wiatrowychmateriały prasowe

Kolejne debaty dotyczyły palących współczesnych problemów, jak drożyzna i ubóstwo energetyczne, energia jądrowa, sposoby przesyłu i magazynowania energii.

W następnych dniach poruszone zostaną m.in. problemy i szanse zeroemisyjnej mobilności, wyzwania dla współczesnego rolnictwa oraz gospodarki odpadami, a także tego, jak algorytmy i nowe technologie mogą wesprzeć ochronę środowiska i klimatu.

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2022 odbywa się w formule hybrydowejmateriały prasowe

Międzynarodowy Szczyt TOGETAIR 2022

W 2022 r. formuła wydarzenia rozszerzona została na poziom międzynarodowy, wzmacniając współpracę na linii Polska - kraje Trójmorza - Unia Europejska. Każdy dzień Szczytu rozpoczyna się panelem prowadzonym w języku angielskim, poświęconym globalnej i europejskiej tematyce.

Dowiedz się więcej:

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas