4G/LTE dla australijskiego operatora

Ericsson wdroży pierwszą na świecie zintegrowana sieć LTE i HSPA o przepustowości 42 Mb/s, działająca w paśmie 1800 MHz.

Nowa umowa zawarta między czołowym australijskim operatorem, firmą Telstra, a firmą Ericsson przyniesie wiele korzyści Australijczykom korzystającym obecnie z udostępnianej przez firmę Telstra sieci telefonii komórkowej Next G, pokrywającej swoim zasięgiem ponad 99 proc. powierzchni kraju.

Plan ten został zaprezentowany przez dyrektora generalnego firmy Telstra, Davida Thodey'a, na targach Mobile World Congress w Barcelonie. David Thodey stwierdził, że Telstra zamierza zmodernizować swoją obecną sieć Next G poprzez wdrożenie w niej technologii 4G/LTE -- nowa technologia zostanie wdrożona do końca 2011 r. w centralnych dzielnicach biznesowych wszystkich głównych miast Australii oraz w wybranych ośrodkach regionalnych.

Reklama

- Firma Telstra jest dumna z tego, że znów jest liderem technologii i że może udostępnić Australijczykom najnowocześniejsze usługi szerokopasmowe w ramach największej na świecie krajowej sieci telefonii komórkowej -- powiedział David Thodey. Prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, Hans Vestberg, powiedział: "Ericsson i Telstra mają za sobą wiele lat współpracy w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań sieciowych i jesteśmy bardzo dumni z możliwości wdrożenia w Australii szerokopasmowej sieci telefonii komórkowej następnej generacji.

Zmodernizowana sieć będzie korzystać z użytkowanego przez firmę pasma 1800 MHz, co pozwoli wdrożyć technologię 4G na obszarach o większej koncentracji zapotrzebowania na ruch sieciowy. Będzie zintegrowana z istniejącą, oferowaną przez firmę Telstra usługą HSPA Evolution, która wykorzystuje pasmo 850 MHz.

Do końca 2011 r. firma Telstra zaoferuje swoim klientom urządzenia szerokopasmowej sieci telefonii komórkowej LTE, które działają bezproblemowo w pasmach 850 MHz i 1800 MHz, zapewniając klientom korzyści płynące z technologii 4G wszędzie tam, gdzie będzie dostępna.

Ericsson wyposaży wszystkie ośrodki radiowe sieci 4G/LTE w swoje nowe wielosystemowe radiowe stacje bazowe RBS 6000 oraz rozbuduje istniejącą pakietową sieć rdzeniową firmy Telstra do postaci sieci EPC obsługującej nową sieć radiową LTE. Umowa obejmuje usługi zaprojektowania, wdrożenia i integracji sieci oraz usługi szkoleniowe.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy