Reklama

5 powodów, dla których warto być na Facebooku

Facebook nie jest pozbawiony błędów, warto jednak rozważyć zaprzyjaźnienie się w nim. Największy portal społecznościowy na świecie nie tylko udostępnia reklamodawcom informacje o nas, lecz pozwala też znaleźć starych znajomych oraz pracę i prostą rozrywkę.

Istnieje pięć powodów, dla których warto jest być aktywnym bardziej niż zwykle na Facebooku:

5. Obecność w sieci

Różni ludzie i firmy z najróżniejszych powodów czują potrzebę istnienia w sieci, a co za tym idzie, możliwość łatwego pokazania się innym internautom. Nie można powiedzieć, że Facebook został stworzony z myślą o nich (z filmu "The Social Network" wiemy dlaczego), lecz po pewnym czasie stał się ich domem. Dlaczego?

Spróbujcie wpisać w wyszukiwarce imię i nazwisko danej osoby lub informacje z nią związane. Pierwsze wyniki pokażą źródła prowadzące do portalu Marka Zuckerberga, a dopiero te znajdujące się na kolejnych stronach do blogów i stron internetowych.

Reklama

4. Dziecinnie prosta obsługa

Po rozwiązaniu kwestii dotyczących zarządzania swoją prywatnością, Facebook stał się prosty jak drut. Każdy, od gimnazjalisty po emeryta, jest w stanie założyć na nim swój profil, wgrać zdjęcia i wyszukać znajomych z ławki szkolnej. To samo dotyczy profili biznesowych, które dodatkowo mogą być rozbudowane o ciekawe aplikacje i dostarczają ich właścicielom cennych statystyk.

3. Możliwość znalezienia pracy

Niedawno opublikowany przez "Wall Street Journal" artykuł sugeruje,że już niebawem Facebook może zastąpić serwis LinkedIn jako ten, na którym firmy szukają swoich przyszłych pracowników. Osoby szukające pracy powinny dopracować informacje wyświetlające się na ich profilu (i upewnić się, że każdy może je zobaczyć!).

2. Komunikowanie się na wiele sposobów

Facebook jako portal społecznościowy daje naprawdę spory wybór możliwości rozmawiania z innymi osobami niebędącymi nawet użytkownikami serwisu: wbudowany klient poczty (dużo powiedziane) pozwala wysyłać i odbierać e-maile z konta ksywa@facebook.com, prowadzić wideorozmowy za pomocą Skype'a oraz siedzieć na niedoskonałym czacie, że o korzystaniu z tablicy ogłoszeń zwaną Ścianą nie wspomnę.

1. 750 milionów ludzi w zasięgu ręki

Nie ma co się oszukiwać - Facebook jest najbardziej zaludnionym portalem społecznościowym na świecie. Znaleźć w nim można osoby z podobnymi zainteresowaniami i doświadczeniami, których wymiana może zaowocować poszerzeniem wiedzy fachowej, dobrą zabawą, nową fuchą lub randką.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama