AirPro Hoffen - test

AirPro Hoffen /INTERIA.PL
Reklama

Testujemy naprawdę niedrogi oczyszczacz powietrza - AirPro Hoffen. Sprzęt dostępny jest w sieci sklepów Biedronka. Co oferuje ten sprzęt za tak niską cenę?

Oczyszczacze powietrza stały się integralnym elementem polskich mieszkań. Takie są smutne realia obcowania ze smogiem. Na rynku znajdziemy topowe modele takich marek jak Samsung (więcej więcej informacji tutatutaj) czy Philips (więcej informacji więcej informacji tutaj). Ale te propozycje kosztują od 1000 złotych wzwyż. Dlatego w Polsce tak popularne pozostają modele m.in. takie jak Xiaomi Air Purifier 2 (średnio około 500 do 600 zł). Pytanie brzmi: czy można obniżyć cenę urządzenia, jednocześnie oferując wystarczającą jakość? Z tym zadaniem postanowiła zmierzyć się polska firma mPTech, wprowadzając na rynek  AirPro Hoffen w cenie 249 zł.

Reklama

Wygląd i wykonanie

Z pudełka wyciągamy mierzący kilkanaście centymetrów oczyszczacz o wadze 2,3 kg. Wykonany z plastiku sprzęt, jak na swoją cenę, prezentuje się poprawnie. Umieszczony na górze panel ma podstawowe opcje (trzy tryby pracy, timer, opcję włączenia/wyłączenia podświetlania). Kabel ma wystarczającą długość. Problemem może okazać się stabilność urządzenia - podstawa jest skonstruowana tak, że dziecko lub domowy zwierzak z łatwością może wywrócić urządzenie.

Na dole znajdziemy filtr na który składają się filtr wstępny, EPA oraz filtr węglowy. Pierwszy wyłapuje z otoczenia największe elementy takie jak kurz, sierść i włoski. EPA zwalcza wirusy i mikroskopijne pyłki - oczyszcza powietrze z pyłów PM2.5. Natomiast filtr węglowy odpowiada za minimalizację brzydkich zapachów. Tyle w skrócie. W rzeczywistości filtr z AirPro nie oferuje takiej precyzji jak droższe modele. Jego działanie jest czysto podstawowe - jeśli można tak to ująć. Jeszcze wrócimy do tej kwestii.

Urządzenie nie ma jakiegokolwiek czujnika, zatem musimy albo kierować się innym urządzeniem, albo sprawdzać informacje na temat powietrza za oknem w internecie. Oczyszczacz nie ma również trybu automatycznego.

Po uruchomieniu

Według producenta, AirPro poradzi sobie z oczyszczeniem pomieszczenia o powierzchni do 12 metrów kwadratowych. Wydajność CADR urządzenia wynosi 95 m3/h. Co to oznacza? Oczyszczacz jest w stanie przez godzinę przefiltrować 95 metrów sześciennych powietrza. Wszystko zatem zależy od wielkości pomieszczenia, ale w praktyce mówimy o około 20 do 30 minut (uśredniając) na jeden cykl w przypadku mniej niż 10 metrów kwadratowych (zależnie od trybu). Nie jest to rewelacyjny wynik, ale - raz jeszcze - pod uwagę bierzemy cenę.

 

Poziom głośności działania oczyszczacza w trybie nocnym  budzi zastrzeżenia, wyraźnie odstając nawet niewiele droższej konkurencji (około 45 dB). W przypadku pozostałych trybów (Normalny i Turbo) głośność dochodzi do około 50 dB, podobnie jak w innych oczyszczaczach, zatem jest to dopuszczalna wartość.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, jak AirPro radzi sobie z tym do czego został stworzony, czyli z oczyszczaniem powietrza? Krótka odpowiedź brzmi: Jak na swoją cenę, wystarczająco. Najlepiej korzystać z niego w małych pomieszczeniach, szczególnie w trakcie dnia, kiedy poziom głośności nie będzie budził zastrzeżeń. Optymalnie w sytuacjach, gdzie na zewnątrz nie mamy bardzo wysokiego zanieczyszczenia powietrza.

Produkt marki Hoffen nie jest raczej wskazany dla osób, które chcą uzyskać jak najniższy z możliwych poziomów czystości powietrza, jednocześnie pozbywając się alergenów, nie mówiąc już o wirusach czy bakteriach. Bardziej precyzyjne maszyny kosztują więcej - pod tym względem zwyczajnie nie da się "oszukać" techniki.

Podsumowanie

Cena: 249 zł

Produkt dostępny w sieci sklepów Biedronka o 7 listopada lub do wyczerpania zapasów.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | gadżety z biedronki | oczyszczacz powietrza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama