Android 8.0 Oreo to wciąż mniej niż jeden procent rynku

Google opublikowało najnowsze statystyki dotyczące udziału procentowego poszczególnych wersji Androida w rynku smartfonów.

W zestawieniu nie ma większych zaskoczeń, chyba, że ktoś oczekiwał gwałtownego wzrostu ilości urządzeń z najnowszą wersją systemu. Android Oreo to wciąż mniej niż 1 proc. rynku (dokładnie 0,7 proc.). Na pierwszym miejscu, niezmiennie od kilku miesięcy, znajduje się Android Marshmallow, który aktualnie ma 28,6 proc. sprzętów. 

Wyraźny wzrost zanotował Android Nougat, który znajduje się na drugim miejscu i z którego korzysta w sumie ponad 26 proc. urządzeń. Trzecia lokata należy do Androida Lollipop, który może pochwalić się dokładnie 25,1 proc. udziału w rynku. 

Reklama

Jak pokazują statystyki, większość użytkowników Androida posiada urządzenia pracujące na starszych wersjach systemu. Z perspektywy bezpieczeństwa to niepokojące dane, ponieważ wsparcie producentów zwykle kończy się przed upływem dwóch lat, a najpopularniejsze Android Lollipop i Marshmallow to systemy z 2014 i 2015 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy