Android: Problemy z wysyłaniem wiadomości?

Błąd w systemie operacyjnym Android uniemożliwia prawidłowe wysłanie wiadomości SMS. Google wie o problemie, ale jeszcze nic z nim nie zrobiło.

Smartfony robią wszystko co trzeba i jeszcze miliard innych rzeczy. Część osób na pewno zaczyna już zapominać, że ma do czynienia z telefonem, który powinien przede wszystkim służyć do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS. A błąd w Androidzie robi z niego raczej komputer niż telefon.

Duża firma stojąca za projektem i duże sumy inwestowanych pieniędzy - dzięki tym czynnikom powinniśmy spodziewać się, że Android będzie systemem dopracowanym i spełniającym swoje podstawowe funkcje. Okazuje się jednak, że nie do końca. Błąd w systemie sprawia, że duża część użytkowników wysyłając wiadomości tekstowe do odbiorcy A w rzeczywistości dostarcza je osobie B. Oczywiście w telefonie wszystko wygląda w porządku. Nawet raporty są zadowalające. Google wie już o tym problemie od... 6 miesięcy. Na forum deweloperskim został mu przyznany średni priorytet ważności. Użytkownicy są wściekli. Aby się o tym przekonać wystarczy przeczytać kilka komentarzy pod zgłoszeniem.

Reklama

Google zaczyna się zachowywać podobnie do Microsoftu. Może i tu mamy do czynienia z "it's not a bug - it's a feature"? A może w Androidzie zaimplementowano moduł łączący z pewnym popularnym telewizyjnym wróżbitą, który lepiej wie gdzie wysłać wiadomość? Nie wiadomo. Bądźcie w każdym razie ostrożni - wiadomości "Czekam na Ciebie kochanie" mogą czasami dotrzeć do złej osoby, a wtedy "ciekawa" mina gwarantowana.

Forum deweloperskie z opisywanym problemem: http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=9392.

pcformat_online
Dowiedz się więcej na temat: google + | Google | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama