Reklama

App Store doczekał się spolszczenia

Wirtualny sklep z aplikacjami App Store zadebiutował w 2008 roku i przez ponad 6 lat nie doczekał się spolszczonej wersji. Do teraz.

Teoretycznie anglojęzyczny interfejs sklepu dla większości użytkowników nie stanowił wielkiego problemu, lecz w praktyce jasno wskazywał na jeden problem: skoro dla Apple'a Polska nie była rynkiem na tyle ważnym, by opłacało się poświęcić kilka godzin na przetłumaczenie paru słów, to o polskiej Siri czy innych usługach tym bardziej możemy tylko pomarzyć. Coś jednak w tym temacie ruszyło.
 
W mobilnej aplikacji sklepu przetłumaczono m.in. tytuły zakładek, kategorie aplikacji oraz przyciski takie jak "otwórz" czy "pobierz". Niestety jednak wciąż nie pozbyto się największego dla nas problemu, czyli cen podanych w euro.
 
Na moim iPodzie touch spolszczony App Store nie pojawił się sam (o dziwo nawet po aktualizacji do iOS 8.1.1) i musiałem podmianę interfejsu wymusić. Wystarczy wylogować się i ponownie zalogować do sklepu.
 
Przetłumaczenie interfejsu App Store'a to nie jedyne udogodnienie dla polskich użytkowników iUrządzeń jakie miało miejsce w ostatnim czasie. Dość tutaj wspomnieć, że wraz z systemem iOS 8 pojawiła się możliwość głosowego wprowadzania tekstu w języku polskim, co skądinąd działa świetnie. Cieszy więc fakt, że ktoś w Cupertino w końcu zorientował się, iż Polacy nie gęsi.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: App Store | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy