Apple kupiło za ok. 200 mln dolarów firmę zajmującą się sztuczną inteligencją

Koncern Apple kupił za ok. 200 mln dolarów firmę Turi, która zajmuje się pracami nad rozwojem technologii sztucznej inteligencji. Zdaniem analityków, w ten sposób firma z Cupertino chce zwiększyć swój potencjał rozwoju systemów uczących się (machine learning).

Eksperci przewidują, że sztuczna inteligencja w niedalekiej przyszłości stanie się jedną z podstaw rozwoju nowoczesnego oprogramowania. Analitycy zwracają uwagę, że stworzony przez Apple'a system wirtualnego asystenta, Siri, odbiega jakością od rozwiązań oferowanych przez konkurencję np. Google'a czy Facebooka. W związku z tym koncern z Cupertino szuka sposobów na poprawę tej sytuacji.

Poza Siri, firma korzysta z rozwiązań sztucznej inteligencji w aplikacji nawigacyjnej Apple Maps i oprogramowaniu fotograficznym.

Właścicielem Turi, która ma swoją siedzibę w Seattle, jest wykładowca akademicki Carlos Guestrin. W swojej pracy naukowej zajmuje się on tematyką systemów uczących się. Rozwiązania wypracowane do tej pory przez Turi mogą być wykorzystane w przyszłości do reklam, analizy mediów społecznościowych czy też do wyszukiwania muzyki w serwisach internetowych. 

Reklama

lm/ son/

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Sztuczna inteligencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy