Asus chce mieć smartfona z 10 GB pamięci RAM

Tajwański producent planował stworzenie urządzenia, które mogłoby stać się rekordzistą w kontekście pamięci operacyjnej na pokładzie. Co sprawiło, że ten sprzęt nie ujrzał światła dziennego?

Wcześniej w tym tygodniu Asus zaprezentował smartfona ROG Phone, który w zamyśle jest przeznaczony dla graczy. Urządzenie tajwańskiego producenta może pochwalić się potężną specyfikacją, jednak przeciek zdarza, iż mogło być jeszcze lepiej. Pierwotnie Asus miał bowiem planować smartfona, który wykorzystywałby do działania aż... 10 gigabajtów pamięci operacyjnej RAM.

Największym problemem, który pogrzebał cały ten koncept był fakt, iż kość z taką ilością pamięci operacyjnej nie zmieściłaby się do obudowy smartfona. Moduł nie mieścił się w żaden sposób, tak więc ASUS postanowił zrezygnować ze swojego pomysłu. Nie oznacza to jednak, że firma w najbliższym czasie nie powróci do takiego konceptu.

Reklama

10 GB pamięci RAM to więcej niż obecnie posiadają przeciętne, domowe komputery. Co system operacyjny Android mógłby zrobić z taką nadwyżką? Tego nie do końca wiadomo.

Pozostaje tylko obserwować sytuację i patrzeć czy Asus wróci niedługo do swojego nieco szalonego pomysłu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Asus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy