Błąd w systemie iOS pozwala ominąć kontrolę rodzicielską

Wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej mają na celu ochronę naszych pociech przed nieodpowiednimi treściami. Wydaje się jednak, że w najnowszej aktualizacji systemu iOS pojawił się błąd skutkujący bezużytecznością tego rozwiązania.

Jednym z nowych rozwiązań wprowadzonych na urządzeniach obsługujących system Apple miała być funkcja Communication Limits, pozwalająca kontrolować czas rozmów przez aplikację FaceTime, telefon oraz wiadomości. Mowa tu przede wszystkim o kontaktach z nieznajomymi osobami, które nie widnieją na liście kontaktów naszych pociech.

Niestety jak się okazuję, funkcję te da się w bardzo prosty sposób obejść. Jeśli na telefon naszego dziecka dzwoni obca osoba, wystarczy, że to skorzysta z prostego przesłania numeru do wirtualnej książki adresowej przechowywanej na serwerze iCloud. Operacja taka niemal natychmiast znosi wszelkie blokady, a dodatkowo omija limity komunikacji nałożone wcześniej przez oprogramowanie.

Reklama

Firma Apple jest świadoma istnienia problemu i pracuje nad oficjalną poprawką. Ta ma pojawić się przy najbliższej aktualizacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple | iOS | kontrola rodzicielska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy