Coraz więcej skarg na ekran Google Pixel 2 XL

Użytkownicy masowo zgłaszają usterki panelu OLED w nowym smartfonie Google. To już nie tylko pojedyncze przypadki.

Niedługo po premierze smartfonów Google Pixel 2 pojawiły się pierwsze doniesienia, że ekran większego modelu boryka się z problemem zmiany odcieni kolorów przy patrzeniu pod kątem. Biel przybiera odcień niebieski, a czerń widocznie robi się szara. Tę przypadłość zauważyli testerzy z portalu Android Central i kilku klientów, którzy opisali swoje przypadki na forach.

Co ciekawe, to nie jedyna usterka, jaką mają ekrany OLED nowego Pixela. W ostatnim czasie pojawiło się wiele skarg na wypalone przyciski systemowe, których kontury wyświetlane są nawet wtedy, gdy pasek funkcyjny jest schowany. To przypadłość charakterystyczna dla ekranów OLED / AMOLED, jednak zwykle pojawia się ona po kilkunastu miesiącach użytkowania, a nie paru dniach.

Google bardzo krótko odniosło się do sprawy. Przedstawiciele firmy zapewnili, że wszystkie urządzenia, zarówno z fabryk LG, jak i HTC, są szczegółowo sprawdzane przed wprowadzeniem do sprzedaży i ogólna wada konstrukcyjna nie jest możliwa. Jeśli jakieś usterki występują, według Google dotyczą one tylko wadliwych egzemplarzy. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Pixel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy