Reklama

Crimebook - Serwis społecznościowy dla hakerów

Trzech nastolatków, którzy założyli jedno z największych cyfrowych serwisów dla przestępców, zostało skazanych na 5 lat więzienia. W sądzie o stronie Gh0stMarket.net mówiono potocznie "Crimebook", porównując ją do Facebooka.

8 tysięcy użytkowników Gh0stMarket wymieniało się informacjami o kradzionych numerach kart kredytowych i poradami hakerskimi. Sumę strat, jakie przyniosła działalność forum, szacuje się na 16,2 miliony funtów skradzionych z 65 tysięcy kont bankowych.

Założyciel strony Nicholas Webber oraz administrator Ryan Thomas zostali aresztowani w październiku 2009 roku. Mieli wtedy 18 i 17 lat. Policja przyjrzała się zawartości laptopa Webbera i znalazła dane wykradzione z 100 tysięcy kart kredytowych oraz informacje o 65 tysiącach okradzionych kont. Pieniądze przechowywane były na rachunku bankowym na Kostaryce. Aresztowani młodzieńcy wpłacili kaucję, potem uciekli do Hiszpanii, a potem wrócili do Wielkiej Brytanii. Ich proces zakończył się w minioną środę.

Strona wyglądała jak linijki kodu przemieszane z łamanym angielskim, ale wtajemniczeni wiedzieli, jak korzystać z Gh0stMarket. Użytkownicy handlowali na stronie danymi dotyczącymi kart płatniczych oraz całymi bazami danych zawierającymi numery kont, dane osobowe i hasła. Na Gh0stMarket można też było znaleźć poradniki "14 sposobów na hakowanie kart kredytowych", "Jak płacić kradzionymi kartami na eBayu" oraz porady, jak zadbać o anonimowość online. W serwisie można też było kupić oprogramowanie hakerskie i instrukcje, jak sporządzić ładunki wybuchowe.

Reklama

Anna Piwnicka

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne