Dlaczego Apple nie chce Flasha?

Dlaczego Steve Jobs nie zdecydował się na wprowadzenie Adobe Flasha do swoich świetnie sprzedających się produktów - iPhone? Odpowiedź na to pytanie podaje serwis The Register, powołując się na AppleInsider.

Okazuje się bowiem, że firma Steve'a Jobsa tworzy alternatywę Flasha. AppleInsider, cytujące dwóch deweloperów, którzy mieli wgląd do wersji demonstracyjnej nowej technologii, Apple buduje bazujący na standardach framework do tworzenia aplikacji RIA (rich internet application).

Technologia nosi nazwę Gianduia - miano to pochodzi od jednej z włoskich czekolad orzechowych.

Apple zaprezentowało technologię ubiegłego lata podczas konferencji World of WebObjects Developer Conference. Wrażenia jednego z deweloperów, który zdecydował się ujawnić na Twitterze rąbka tajemnicy były następujące - "szczęka opada".

Reklama

Gianduia ma być uruchamianym w przeglądarce internetowej środowiskiem programistycznym Cocoa połączonym z frameworkiem WebObjetcs. Co ważne, Gianduia, w odróżnieniu od Flasha, bazuje na standardach sieciowych. - Zamiast bazować na Flashu, Apple zaadoptowało HTML5, CSS i JavaScript - wszystkie otwarte standardy - objaśnia inny z deweloperów. Krytykuje natomiast Apple'a za wykorzystywania zamkniętego kodeka wideo H.264.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: iphone | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy