Facebook Container - rozszerzenie, które ochroni nasze dane przed Facebookiem

Fundacja Mozilla napisała rozszerzenie do przeglądarki Firefox za sprawą którego będziemy mogli powstrzymać Facebooka przed śledzeniem naszych aktywności poza serwisem społecznościowym.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu Facebook Containera aktywuje się tak zwane "odizolowane środowisko" (kontener), dzięki któremu Facebook nie ma już dostępu do pozostałych stron odwiedzanych przez nas podczas przeglądania sieci. Plugin kasuje pliki cookie Facebooka, blokuje mu dostęp do plików cookie innych witryn, uniemożliwia także korzystanie z elementów (wtyczek) takich jak "Udostępnij na Facebooku" lub "Polub na Facebooku", umieszczanych na innych stronach. 

Po zainstalowaniu Containera nie będzie można logować się do serwisów wykorzystując konto Facebooka.

Rozszerzenie debiutuje nie przez przypadek w tym tygodniu - Facebook znalazł się w trudnej sytuacji po aferze z Cambridge Analitica (więcej informacji w tym materiale), będąc nieustannie krytykowanym za udostępnianie danych o swoich użytkownikach stronom trzecim.

Elon Musk i jego firmy, podobnie jak na przykład Playboy, postanowiły opuścić najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy.

Reklama

Rozszerzenie można pobrać tutaj

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama