Reklama

Groźny trojan infekuje komputery Mac

Chociaż oficjalne wsparcie dla platformy Flasht kończy się w tym roku, to wciąż istnieją strony wymagające aktywowania wspomnianej wtyczki. Niestety wykorzystują to cyberprzestępcy.

Jak wynika z raportu Kaspersky Lab, ostatnio złą popularnością szczyci się trojan Shlayer, który upodobał sobie szczególnie komputery firmy Apple. Ukrywa się on pod postacią fałszywych aktualizacji dla wtyczki Flash Player i namawia użytkowników do instalacji rzekomej najnowszej łatki. W rzeczywistości przejście przez etap instalacyjny skutkuje zaaplikowaniem groźnego wirusa zapewniając hakerom dostęp do komputera Mac.Według badaczy z Kaspersky Lab złośliwe oprogramowanie może znajdować się już na nawet co 10 urządzeniu.

Choć Shlayer nie jest żadnym nowo odkrytym szkodnikiem, to jednak od lat skutecznie ukrywa się przed kolejnymi aktualizacjami programów antywirusowych i nic nie wskazuje, by niebawem miał zniknąć. Jeśli zatem wciąż korzystamy z Flasha - warto uważnie sprawdzać pliki instalacyjne kolejnych aktualizacji.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Flash | komputery | MAC | Wirusy | trojan

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy