Honor 10 - polska premiera 15 maja

Oficjalna zaprezentowano Honor 10, flagowca Honor na rok 2018. Hasło „Beauty in AI” będzie przyświecać całej koncepcji rozwoju smartfonów marki Honor opartej na dwóch ciekawych technologiach.

Pierwszą z nich jest zaawansowana technologia sztucznej inteligencji AI 2.0 wykorzystywana głównie w oprogramowaniu podwójnego aparatu urządzenia, natomiast drugą stanowi CMF, koncepcja designu, zgodnie z którą telefon otrzymał składające się z 15 warstw nanooptycznych powłok szklane plecy 3D z efektem zorzy polarnej. Honor 10 będzie dostępny w wybranych krajach, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Wkrótce pojawi się także na innych rynkach.

Honor 10 jest jedną z marek Huaweia i w dużej mierze przypomina model Huawei P20.

Najważniejsze cechy Honor 10

Nad działaniem dwuobiektywowego (24 Mpix +16 Mpix) tylnego aparatu Honor 10 czuwają algorytmy sztucznej inteligencji przetwarzane przez wbudowaną w procesor Kirin 970 jednostkę NPU. Dzięki niej aparat rozpoznaje w czasie rzeczywistym ponad 500 scenerii pogrupowanych w 22 kategoriach.

Reklama

Tak działa zastosowana w Honor 10 i po raz pierwszy wśród producentów smartfonów technologia semantycznej segmentacji obrazu rozpoznająca poszczególne obiekty w kadrze. Jest to kolejna funkcja, która wyróżnia Honor 10 spośród innych telefonów. Innowacja pozwala dobrać w czasie rzeczywistym najbardziej optymalne i uzależnione od fotografowanych obiektów parametry ekspozycji. Użytkownikowi telefonu pozostaje już tylko dotknąć ikony migawki, aby móc cieszyć się profesjonalnym zdjęciem.

Technologia AI 2.0 czuwa także nad przednim aparatem o rozdzielczości 24 Mpix w Honor 10, który może śmiało awansować do miana naszego inteligentnego kompana do selfie. Aparat obsługuje trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy, optymalizuje jej szczegóły i mapuje na niej ponad sto punktów z dokładnością na poziomie pikseli.

Na zdjęciach można również zastosować efekty oświetlenia studyjnego, wybierając najbardziej odpowiednie dla obrazu. Zaawansowana i precyzyjna funkcja rozpoznawania twarzy umożliwia zastosowanie realistycznego efektu bokeh, czyli rozmycia tła i wiernie oddaje rysy twarzy fotografowanych osób, nawet na groufie, czyli selfie grupowym.

Honor 10 jest pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych zatopiony pod szkłem przedniego panelu. Wyświetlacz FullView FHD+ z zaokrąglonymi krawędziami o przekątnej 5,84 cala i proporcjach 19:9 zajmuje 86 proc. powierzchni przodu telefonu.

Oprócz 4 GB pamięci operacyjnej nowy flagowiec jest również napędzany osadzoną w procesorze, niezależną jednostka NPU. Telefon ma 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon nie ma slotu na kartę microSD.

Na wyposażeniu Honor 10 znajduje się również ładowarka Honor Super Charge 5V/4,5A, którą podładujemy akumulator o pojemności 3400 mAh (wartość standardowa) naszego flagowca o 50 proc. w ciągu zaledwie 25 minut.

W Polsce będzie można go kupić już od 15 maja w cenie 1999 zł (64 GB) i 2199 zł (128 GB).INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | honor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy