Hornet’s Nest – bomba złośliwego oprogramowania

Hornet’s Nest ("Gniazdo szerszeni") to prawdziwa bomba złośliwego oprogramowania. Kampania hakerska na dużą skalę atakuje organizacje na całym świecie kradnąc informację i kryptowaluty.

Hornet’s Nest to akcja wykryta przez badaczy Deep Instinct. Całość opiera się na inteligentnej liczbie ataków z wykorzystaniem różnego, złośliwego oprogramowania: trojanów, skryptów do kradzieży kryptowalut oraz tylnych furtek pozwalających na dostęp do wybranego urządzenia. Ataki wykorzystujące Hornet’s Nest zostały skierowane na Europę oraz Stany Zjednoczone.

Kampania Hornet’s Nest wykorzystywane przez hakerów nie jest bardzo zaawansowana, ale badacze zauważają, iż tego rodzaju atak wykorzystujący kilka rodzajów złośliwego oprogramowania może być bardzo uciążliwy dla atakowanych organizacji - szczególnie biorąc pod uwagę wszystkie dane, które mogą zostać wykradzione.

Reklama

Najskuteczniejszą obroną przed Hornet’s Nest pozostaje aktywne monitorowanie portów internetowych oraz stosowanie poprawek do systemów operacyjnych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo | malware
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy