HTC przygotowuje składanego smartfona

HTC ma opracowywać własnego, składanego smartfona. Tajwańska marka chce wejść na nowy rynek i zacząć konkurować z największymi.

Składane urządzenia to segment najdroższych smartfonów jakie obecnie znajdują się na rynku. Urządzenia tego typu często przekraczają pięciocyfrowe kwoty w złotówkach. Okazuje się, że HTC może także opracowywać swojego "składaka". Póki co jednak rozwiązanie Tajwańczyków istnieje tylko i wyłącznie na papierze, ale sama koncepcja może szybko przerodzić się w masowa produkcję.

Pod koniec 2019 roku HTC złożyło autorski patent na składanego smartfona. Patent został opublikowany w sierpniu przez WIPO i sadząc po szkicach, urządzenie HTC nie wygląda zbyt dobrze. Technologia, która stoi za składaniem urządzenia będzie musiała zostać dopracowana przez Tajwańczyków przed ewentualną premierą.

Reklama

Najbardziej w oczy rzuca się mechanizm zawiasów stosowany przez HTC - w tym przypadku wystaje on na zewnątrz, co sprawia, iż wygląda dość nieprzyjemnie dla oczu. Największym znakiem zapytania jest jednak składanie się konstrukcji HTC na zewnątrz.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy