Huawei Mate 30 Pro - polska premiera

W poniedziałek 9 grudnia rusza przedsprzedaż supersmartfonu Huawei Mate 30 Pro. Sprzęt będzie - na ten moment - dostępny w Polsce wyłącznie w liczbie 100 egzemplarz. Powodem ograniczonej dostępności jest zapewne brak usług Google, czyli do m.in. sklepu z aplikacjami, w telefonie. Zamiast tego sprzęt korzysta z platformy Huawei Mobile Services.

Nowe smartfony wyposażone zostały w najnowszy i najbardziej zaawansowany procesor w historii Huawei - Kirin 990 (5G). Procesor powstał w procesie produkcji w technologii 7 nm+ EUV i został wyposażony w rekordową liczbę 10,3 miliarda tranzystorów. Podwójne układy NPU wraz z towarzyszącymi rdzeniami NPU zbudowane zostały w oparciu o nową, autorską architekturę Huawei Da Vinci. Dzięki temu nowe smartfony wyróżniają się 6-krotnie wyższą wydajnością działania telefonu i 8-krotnie wyższą efektywnością energetyczną niż inne dostępne na rynku rozwiązania. 

Dzięki zastosowaniu procesora Kirin 990 (5G)  Mate 30 Pro obsługuje niesamodzielną (NSA), jak i autonomiczną (SA) architekturę sieci 5G. Dla użytkownika oznacza to, że będzie mógł korzystać z już obecnej technologii 5G opartej na infrastrukturze LTE (NSA), a w przyszłości będzie mógł korzystać z innowacyjnej architektury 5G (SA), dedykowanej takim rozwiązaniom jak smart cities. 

Aparat główny Mate 30 Pro jest wyposażony w system czterech obiektywów, w nowym, okrągłym układzie, o następujących parametrach: główny 40 MP, szerokokątny 40 MP (16 MP w przypadku Mate 30), teleobiektyw 8 MP i obiektyw 3D z wykrywaniem głębi. W aparacie głównym nowego telefonu zastosowano technologię SuperSensing Cine Camera - obiektyw główny i szerokokątny wyposażone zostały w superczuły sensor o wysokiej wartości ISO 51 2000, który umożliwia rejestrowanie filmów o rozszerzonym zakresie dynamiki, a także w superzwolnionym tempie przy najwyższej prędkości 7680 fps. 

Reklama

Aparat obsługuje także filmy poklatkowe 4K Ultra-Wide-Angle, nawet w bardzo słabym świetle. Aparat główny modelu Mate 30 charakteryzuje się czułością ISO 40 9600. Teleobiektyw w aparacie głównym Mate 30 Pro, o rozdzielczości 8 MP, zapewnia 3-krotny zoom optyczny, 5-krotny zoom hybrydowy i 30-krotny zoom cyfrowy, a także optyczną stabilizację obrazu (OIS).

W Huawei Mate 30 Pro zastosowano ekran, który zakrzywia się pod kątem 88 stopni, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji powiększony wyświetlacz zapewniający najwyższy komfort odtwarzania multimedialnych treści. Przekątna ekranu Mate 30 Pro wynosi 6,53 cala, a Mate 30 - 6,62 cala. W modelu Mate 30 Pro boczne klawisze głośności zostały zastąpione innowacyjną funkcją dotykową. Zarówno Mate 30 i Mate 30 Pro zostały wyposażone w szerokie spektrum zabezpieczeń biometrycznych: system odblokowywania urządzenia za pomocą twarzy (Huawei 3D Face Unlock) oraz wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych. 

System i kwestia usług Google

Smartfon będzie korzystał z systemu Android 10 wersji open source z nakładką EMUI 10. Niestety, usługi Google Play Servicies zostaną - zgodnie z przewidywaniami - zastąpione przez Huawei Mobile Services. 

Huawei ID będzie służyło jako nasze główne konto. Usługi takie jak Google Photos i Drive zostaną zastąpione przez usługi Huaweia. Użytkownicy będą mieli dostęp do sklepu Huawei AppGallery (dostępny obecnie na każdym telefonie i tablecie Huaweia). Oczywiście, jak to z Androidem bywa, aplikacje można instalować poprzez pobranie ich w formacie APK, ale nie wszystkie będą działały prawidłowo lub w ogóle (np. aplikacje wymagające aktualizacji bezpieczeństwa).

Podstawowe funkcje telekomunikacyjne, m.in. wykonywanie/odbieranie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych, będą obsługiwane przez platformę Huaweia.

Cena w Polsce: 4299 zł 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy