​Huawei Nova 5T - test

Huawei Nova 5T /INTERIA.PL
Reklama

Huawei Nova 5T to smartfon droższy od typowego "średniaka". Czy w kwocie 2000 zł urządzenie jest w stanie zaoferować coś więcej niż przyzwoitą pracę?

Huawei Nova 5T to urządzenie interesujące z punktu jego pozycjonowania. Smartfon został wyceniony na 1999 zł, co sprawia, iż jest nieco droższy od typowych modeli ze średniej półki cenowej. Chińczycy zdecydowali się umieścić pod obudową wydajny procesor oraz postawić na sporą liczbę megapikseli w aparacie. Czy ten smartfon oprócz tego jest jeszcze w stanie czymś zaskoczyć?

Budowa i jakość wykonania

Huawei Nova 5T od razu rzuca się w oczy. Wszystko to dzięki zastosowaniu przez producenta oryginalnego koloru obudowy z nadrukowaną nazwą telefonu. Podobnie, jak w przypadku innych smartfonów Huawei, barwa tylnej obudowy modelu Nova 5T zmienia się w zależności od światła oraz jego położenia. Huawei Nova 5T korzysta z tych samych założeń projektowych, co całe portfolio producenta zaprezentowane na przestrzeni 2019 roku.

Reklama

Na przednim panelu smartfona nie znajdziemy wycięcia - zamiast niego znalazło się miejsce na specyficzny otwór w ekranie mieszczący w sobie kamerkę do zdjęć selfie. Tylny panel skrywa w sobie system aparatu fotograficznego, a na dole obudowy umieszczono złącze USB typu C oraz głośnik. W mojej opinii największym mankamentem tego smartfona jest skaner linii papilarnych, który został umieszczony po prawej stronie urządzenia. Dla osoby leworęcznej będzie to niewygodne rozwiązanie w zakresie biometrii i odblokowywania sprzętu.

Ekran i multimedia

Huawei Nova 5T wyposażony jest w wyświetlacz 6,26-cala, który działa w rozdzielczości full HD+. Sprzęt korzysta z proporcji na poziomie 19:5:9, przez co sam ekran jest nieco wydłużony. Całość została wykonana w dobrze znanej technologii IPS - szkoda, że Huawei nie pousiło się chociażby o AMOLED. Klasycznie już producent daje możliwość dostosowania wyświetlanego obrazu, zaczynając od trybu kolorów a kończąc na ochronie wzroku przy pomocy specjalnego filtra.

Przeglądanie internetu, korzystanie z aplikacji oraz codzienna praca z urządzeniem jest bardzo komfortowa. Wyświetlacz Huawei Nova 5T jest czytelny i spodoba się każdemu, przeciętnemu użytkownikowi.

Aparat i bateria

Huawei Nova 5T posiada cztery aparaty na tylnej obudowie oraz jeden z przodu - do zdjęć selfie. Producent postawił tym razem na 48-megapikselowy, główny aparat, dodatkowy aparat szerokokątny, aparat do zdjęć makro oraz ostatni 2-megapikselowy czujnik do poprawy głębi. Przednia kamerka do selfie posiada rozdzielczość 32 megapikseli. Podobnie, jak w innych smartfonach Huawei, w Nova 5T użytkownicy także mogą skorzystać z algorytmów sztucznej inteligencji, które będą poprawiały każdą z wykonywanych fotografii. Nova 5T wykorzystuje także cyfrową stabilizację obrazu, również podczas nagrywania wideo.

Zdjęcia wykonywane przez Huawei Nova 5T są dobrej jakości i wyróżniają się bardzo dobrą ilością szczegółów. Na pochwałę zasługuje obiektyw szerokokątny, który posiada rozdzielczość 16 megapikseli. Aparat w Nova 5T robi dokładnie to, czego można było się po nim spodziewać. Niestety, jak w większości smartfonów Huawei, sztuczna inteligencja czasem przesadza z ekspozycją, a same fotografie wychodzą nieco "sztucznie".

Bateria w Huawei Nova 5T posiada pojemność 3750 mAh. Tego typu ogniwo pozwala na cały dzień pracy na jednym ładowaniu lub do 1,5 dnia w trybie mieszanym. Do zestawu producent dorzuca ładowarkę o mocy 22,5W, która pozwala naładować Nova 5T do 50% w mniej niż 30 minut. Podsumowując: w kontekście działania na baterii, Nova 5T wypada bardzo przyzwoicie.

Podzespoły i system

Huawei Nova 5T działa w oparciu o procesor Kirin 980, a całości dopełnia 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB miejsca na dane. Tego typu konfiguracja (mimo nieco starszego, ale wciąż flagowego procesora) pozwala na komfortową pracę z urządzeniem oraz wykonywanie codziennych zadań. Poziom działania układu jest znacznie lepszy niż w smartfonach z typowej, średniej półki cenowej. W połączeniu z dość dużą ilością pamięci RAM, Nova 5T nie notuje większych opóźnień ani problemów w działaniu.

Huwei Nova 5T zdobył w benchmarku AnTuTu wynik na poziomie 388711 punktów. Test pojedynczego rdzenia w GeekBench zakończył się rezultatem 619 punktów, a w teście wielordzeniowym smartfon zdobył 2467 punktów.

Podsumowanie

Cena: około 1799 zł


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | Huawei nova
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama