Huawei wycofuje aktualizację do Androida Oreo dla modelu P9

Huawei P9 nie otrzyma Androida Oreo bowiem smartfon boryka się z problemami z działaniem po aktualizacji. Chińska firma postanowiła wstrzymać prace nad najnowszą wersją systemu dla swojego dwuletniego flagowca.

Huawei P9 to smartfon, który został zaprezentowany 2016 roku. Chiński producent aktualizował ten sprzęt bardzo często i regularnie, przez co wiele osób liczyło na to, iż urządzenie otrzyma także Androida Oreo. Po rozpoczęciu testów aktualizacji do wspomnianej wersji systemu okazało się, że niektóre smartfony nie działają prawidłowo, a ich komponenty nie reagują na polecenia użytkownika. W wybranych przypadkach nie działały nie tylko wybrane aplikacji czy gry, ale również sam smartfon szybciej zużywał energię z akumulatora lub po prostu się nie włączał. Pracownik Huawei z działu wsparcia technicznego potwierdził w wiadomości, iż Android Oreo najpewniej nie zostanie wydany i dostarczony do szerszego grona osób.

Reklama

Konkurencja w tym temacie poradziła sobie lepiej. Dwuletnie, flagowe smartfony otrzymały Androida Oreo mimo tego, iż była to ich ostatnia planowana aktualizacja.

Nie wiadomo czy Huawei zdecyduje się na zmianę zdania i powróci do prac nad Androidem Oreo dla modelu P9. Nawet jeśli, to do sieci nie przedostały się żadne informacje na temat ewentualnej daty premiery nowego oprogramowania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy