iCloud przechowuje usunięte dane?

Chmura Apple może przechowywać dane, nawet przez rok po ich usunięciu.

Apple iCloud najprawdopodobniej przechowuje dane przeglądania, nawet jeśli zostaną one usunięte. Taka informacja została ujawniona w raporcie Forbes, który cytuje Vladimira Katalova, dyrektora naczelnego Elcomsoft, rosyjskiej firmy zajmującej się bezpieczeństwem w sieci. 

Firmie udało się dotrzeć nie tylko do szczegółowych danych na temat odwiedzanych stron w przeglądarce Safari, ale także informacji, kiedy użytkownik zlecił usunięcie konkretnych rekordów. Historia, jaka była dostępna, sięgała 2015 roku. 

W raporcie pojawiła się jednak sugestia, że nie było to celowe działanie Apple, a przypadek, powstały w wyniku błędu synchronizacji pomiędzy urządzeniami. 

Na bardzo podobnej praktyce został ostatnio przyłapany Dropbox, którego użytkownicy zaczęli masowo zgłaszać niespodziewane pojawienie się plików, usuniętych nawet kilka lat wcześniej. W tym przypadku również okazało się, że za wszystko odpowiedzialny był błąd, który został już naprawiony. 

Reklama

Dla Apple temat iCloud powinien być istotny. Prawie 3 lata temu, ze względu na słabe zabezpieczenia usługi, do Sieci wykradziono dziesiątki intymnych zdjęć celebrytek (więcej informacji tutaj).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iCloud | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy