Reklama

Innowacje, jakie kiedyś pojawią się w rowerach

Rowery elektryczne dają producentom spore pole do popisu w kontekście eksperymentów. Oto kilka możliwych rozwiązań, które pojawią się w jednośladach.

Postęp technologiczny pozwala na tworzenie zupełnie nowych rowerów. Z każdym miesiącem konstrukcje elektryczne stają się także coraz bardziej popularne. Oprócz samej "elektryczności" wielu producentów zaczyna dodawać do swoich konstrukcji również inteligentne funkcje, które mają zwiększyć wygodę podczas jazdy oraz zaoferować dodatkowe możliwości użytkownikom.

Elektroniczne zapięcie

Zapięcie rowerowe, to temat rzeka - są mniejsze, większe, grubsze i chudsze. Zazwyczaj jednak ciężkie. Producenci chcą wprowadzić jednolite rozwiązanie, które pozwoli uwolnić się od grubych łańcuchów. Zablokowanie roweru będzie mogło przebiegać w sposób całkowicie bezprzewodowy lub za pomocą skanera linii papilarnych. Sam rower elektryczny będzie w stanie połączyć się ze smartfonem i nadajnikiem na kole, aby nie tylko zdradzić swoją pozycję, ale również uniemożliwić jazdę.

Reklama

Funkcje bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to gałąź elektrycznych rowerów, która rozwija się najszybciej. Funkcje antykradzieżowe są pożądane przez wszystkich. W ostatnich latach firmy zaczęły rozwijać takie rozwiązania, jak na przykład GPS czy inne, niewidoczne urządzenia śledzące. Do tego wszystkiego można dołożyć także platformę pozwalającą zablokować rower z przeglądarki internetowej czy też konstrukcję roweru, która pozwoli na jego złożenie w taki sposób, aby nie dało się z niego skorzystać.

Systemy monitorujące jazdę

Rowery elektryczne mogą zostać wyposażone w specjalne systemy, które będą monitorowały ich jazdę. Użytkownik będzie mógł podejrzeć nie tylko dane pochodzące z GPS, ale również te, które dotyczą czasu jazdy, prędkości, kadencji czy nawet - tętna. Można spodziewać się, że wiele marek będzie przykładało się do tworzenia specjalnych platform pozwalających na szczegółowe monitorowanie jazdy po treningu lub wycieczce. Bez konieczności korzystania ze smartfona lub innego, zewnętrznego licznika.

Automatyczne światła

Wbudowane w elektryczne rowery, inteligentne światła miałyby pozwolić na dopasowanie ich działania do warunków na drodze. Za dnia, światła świeciłyby się lekko, ale w godzinach popołudniowych i wieczornych odpowiednie systemy włączyłyby lampki z odpowiednim oświetleniem. Tego typu technologie będą potrafiły także rozpoznać źródło światła (ulica, światło emitowane przez pojazdy, droga) i dostosować do nich jasność zarówno z przodu, jak i tyłu roweru.

Wymienne baterie

Producenci opracowują rozwiązania, które mają pozwolić na stworzenie rowerów elektrycznych z wymiennymi bateriami. Oznacza to, że sam użytkownik będzie mógł dokonać zmiany podczas trasy, bez martwienia się o ładowanie. W ten sposób zasięg zostanie zwiększony, jak również wygoda samego przejazdu. Nie wiadomo jednak, jak ciężkie będą akumulatory przeznaczone do wymiany "w biegu".

Małe konstrukcje

Niektóre marki, takie jak SWAGTRON przykładają się do tworzenia małych, kompaktowych rowerów elektrycznych, które przeznaczone są dla użytkowników miejskich. W tych rowerach baterie są tak małe, że można je zdjąć i bez problemu schować do plecaka. 

Większa liczba firm zapewne będzie chciała wyjść w stronę swoich użytkowników i zaproponować im podobne sprzęty, które nie będą zajmowały dużo miejsca.

Rowery elektryczne zaczynają stawać się coraz popularniejsze - także w Europie. Można spodziewać się, że rozwiązania technologiczne w nich stosowane będą coraz to ciekawsze wraz z czasem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rower elektryczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy