iPhone 3GS - iPhone przyśpiesza

Szybsza wersja telefonu iPhone, obniżka ceny modelu iPhone 3G oraz nowa iPhone OS - takie nowości zaprezentowała firma Apple. Steve Jobs nie pojawił się na scenie.

- Ten model jest najszybszym i najpotężniejszym modelem iPhone'a na rynku i według nas ludzie absolutnie pokochają jego nowe funkcje - powiedział - Philip Schiller, wiceprezes Apple. Lepszy aparat fotograficzny, możliwość rejestrowania materiałów wideo i transferu 7,2 Mbps - oto kosmetyczne zmiany, jakimi będzie mógł pochwalić się iPhone 3GS ("S" oznacza w tym przypadku "Prędkość" - wcześniejszy model miał transfer 3.2 Mbps).

Dodatkowo iPhone 3GS będzie pracować dłużej na naładowanej baterii, a użytkownik będzie mógł wreszcie korzystać z opcji wybierania głosowego. Nie zabrakło także kompasu i lepszej współpracy z grafiką trójwymiarową. Podsumowując - Apple wprowadzi w tym modelu poprawki, które tak naprawdę dla innych producentów są standardem.

Reklama

iPhone 3GS trafi do sprzedaży 19 czerwca, w cenie 199 dol. za model 16GB i 299 dol. za model 32GB. W Polsce telefon prawdopodobnie pojawi się w połowie lipca.

Wraz z iPhonem 3GS Apple zapowiedziało nową wersję oprogramowania do iPhone'a - iPhone OS 3.0. Umożliwia on m.in. wysyłanie MMS-ów (sic!), wypożyczanie filmów z biblioteki iTunes i nową wersję Safari. Najnowszy soft zostanie udostępniony 17 czerwca. W USA spadnie także cena iPhone3G - do 99 dol. u operatora. Na wrzesień zapowiedziano premierę nowej wersji systemu operacyjnego Apple - Mac OS X Snow Leopard.

Pomimo spekulacji, na scenie nie pojawił się szef Apple - Steve Jobs. Po kilkumiesięcznej walce z chorobą, Jobs nadal pozostaje w cieniu.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steve Jobs | Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy