iPhone X ma problem z bezprzewodowymi ładowarkami w Mercedesach

Jak donosi wielu użytkowników, a także jeden z dziennikarzy The Verge, iPhone X ma problemy z rozpoznaniem bezprzewodowej ładowarki w Mercedesach.

Micah Singleton z The Verge donosi, że podczas położenia iPhone'a X na płytce indukcyjnej Mercedesa klasy E, smartfon zaczyna się ładować, ale też niepotrzebnie aktywuje usługę Apple Pay. Ładowarka ma bowiem wbudowany moduł NFC, który ma ułatwiać parowanie samochodu ze smartfonem. Za każdym razem, kiedy kładziemy urządzenie na ładowarkę, wymagane jest więc dezaktywowanie usługi płatności, a wystarczy, że słuchawka poskoczy podczas przejeżdżania przez nierówności i sytuacja się powtarza. 

Według Singletona, najbardziej irytujący jest jednak fakt, że przy każdym uruchomieniu się funkcji Apple Pay przerywane jest odtwarzanie muzyki, co może doprowadzić do szału kierowcę, który używa smartfonu jako źródła muzyki. 

Wszystko wskazuje na to, że właściciele nowych Mercedesów posiadający iPhone'a X muszą pogodzić się z tym, że tradycyjne ładowanie przewodowe będzie wygodniejsze. Nie ma bowiem co liczyć na to, że Mercedes nagle zmieni budowę ładowarki, a Apple wypuści specjalną aktualizację, która pozwoli na rozróżnianie znaczników i modułów NFC. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone X

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy