KaiOS to trzeci najpopularniejszy system mobilny na świecie

Oprogramowanie KaiOS jest trzecim, zaraz po Androidzie i iOS najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Czym się wyróżnia?

KaiOS to internetowy system operacyjny przeznaczony na urządzenia mobilne. Całość została oparta na systemie Linux i działa w oparciu o dystrybucję B2G. To naturalny następca Firefox OS - systemu, który został wycofany przez Mozillę w 2016 roku.

Podstawowe cechy KaiOS zapewniają obsługę sieci 4G LTE, GPS i Wi-Fi wraz z aplikacjami, które oparte są o technologię HTML5: rozwiązanie znajdujące się praktycznie na wszystkich stronach internetowych. Dzięki temu urządzenia mobilne są w stanie zapewnić dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu, a system cechuje się mniejszym zużyciem pamięci oraz zasobów. KaiOS można aktualizować poprzez technologię OTA - tak jak smartfony z Androidem i iOS.

Reklama

Na urządzeniach mobilnych z opisywanym oprogramowaniem można znaleźć preinstalowane aplikacje takie, jak Facebook, Twitter czy YouTube. System operacyjny wymaga około 256 megabajtów pamięci do działania. KaiOS po raz pierwszy pojawił się w 2017 roku i doczekał się inwestycji ze strony Google w postaci 22 milionów dolarów.

Obecnie jest to drugie najpopularniejsze oprogramowanie mobilne na terenie Indii. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy