Reklama

Karta graficzna z tunerem DVB-T

Firma SAPPHIRE wprowadza na rynek nową kartę graficzną HD 5570 XtendTV. Karta ta posiada wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Po podłączeniu do anteny TV pozwala na odbieranie lokalnych stacji telewizji i radio.

Ale XtendTV potrafi więcej. Zainstalowanie oprogramowania FlexiStream zamienia komputer w streaming serwer i pozwala na oglądanie telewizji na dowolnym komputerze podłączonym do internetu.

SAPPHIRE XtendTV korzysta z technologii FlexiTV i FlexiStream firmy Mirics, które dzięki przetwarzaniu wielowątkowemu, za pomocą jednostek strumieniowych karty graficznej (APU), przyspiesza proces dekodowania sygnału telewizji oraz kompresowania obrazu w celu wysłania przez sieć.

Opisywana karta jest jednoslotową kartą graficzną wyposażoną w 1GB pamięci GDDR5 oraz wyjścia HDMI i DVI. Posiada wszystkie zalety kart graficznych HD 5000 - wsparcie bibliotek DirectX 11, sprzętową teselację oraz wielowątkowe przetwarzanie, korzystając z GPU. Karta posiada także silnik UVD sprzętowo dekodujący obraz i dźwięk HD oraz złącze w wersji 1.4a ze wsparciem dla Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

Reklama

SAPPHIRE HD 5570 XtendTV

Procesor graficzny ATI Radeon HD 5570

Zegar procesora graficznego (MHz) 650

Zegar pamięci (MHz) 1000

Pamięć 1 GB GDDR5

System chłodzenia Jednoslotowy

Magistrala PCI Express x16, wersja 2.0

Wyjścia DVI, HDMI

Dodatki

- pilot + odbiornik USB

- antena

- oprogramowanie

- okablowanie

- podręcznik użytkownika

Gwarancja, cena

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5570 XtendTV wynosi 389 zł brutto. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Jan Petersen

Źródło informacji

Komputer w Firmie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne