Reklama

Kolorowy wyświetlacz e-ink trafi do urządzeń ubieralnych?

Elastyczny wyświetlacz e-ink już niedługo może trafić do urządzeń ubieralnych. Nowa technologia pozwala na niesamowitą energooszczędność bez konieczności pójścia na kompromis związany z obrazem.

Urządzenia ubieralne obejmują szeroką kategorię technologii, które do tej pory zostały wdrożone albo spopularyzowane głównie w inteligentnych zegarkach lub innych monitorach aktywności. Część problemu leży w myśleniu o praktycznych zastosowaniach dla nich, ale to może się wkrótce zmienić. Elastyczny wyświetlacz e-ink będzie w stanie dopasować się do wybranych sprzętów, tym samym zapewniając wyświetlanie obrazu oraz energooszczędność. Do tej pory e-ink był ograniczony jedynie głównie do czytników książek, takich jak chociażby Kindle od firmy Amazon.

Reklama

Na ten moment elastyczne ekrany e-ink nie są jeszcze gotowe do wdrożenia do produktów konsumenckich. W tym przypadku pierwszy prototyp działa w oparciu o 2,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 na 146 pikseli.

Na więcej możliwości opisywanej technologii będziemy musieli jeszcze poczekać. Można zakładać, że rozwiązanie trafi w pierwszej kolejności na rynek korporacyjny. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: e-ink

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy