Lampa sterylizująca UV-C Huslog w Biedronce

Na rynku pojawiło się urządzenie do walki z wirusami od marki Huslog, za którą stoi polska firma MPtech. Mowa o Akumulatorowej lampie sterylizującą UV-C do dezynfekcji powierzchni pojazdów, ubrań i akcesoriów.

Jak twierdzi producent, emitowane przez nią promieniowanie UV-C dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje, gdy tylko powyższe znajdują się w zasięgu jej działania. Warto dodać, że lampy sterylizujące UV-C są najmocniejszym rodzajem urządzeń, które mają niwelować wirusy i bakterie znajdujące się w pomieszczeniu (na rynku dostępne są również słabsze: UV-A i UV-B). 

Lampa Huslog wyposażona jest w akumulator Li-ion i jest odpowiednia do powierzchni 2 m^2. Jest bezprzewodowa, a ładuje się ją za pomocą kabla USB. Urządzenie automatyczne wyłączanie się po skończonym cyklu świecenia oraz zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem lampki.

UV-C na jednym cyklu działania może świecić nawet do 30 minut. W tym czasie może dezynfekować różne powierzchnie: wnętrze auta, biurko, buty, maseczki, telefon, ubrania, sprzęt komputerowy, na których osadzają się wirusy emitowane podczas kaszlu lub mówienia. Częsta sterylizacja przedmiotów codziennego użytku w znaczący sposób zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusów i zarazków.  Urządzenie przeszło pozytywną weryfikację jakości, funkcjonalności i łatwości obsługi niezależnej instytucji badawczej TUV, uzyskując certyfikat. 

Reklama

Akumulatorowa lampa sterylizująca UV-C marki Huslog dostępna jest w ofercie sklepów sieci Biedronka w Polsce, w cenie  99 zł/zestaw do 7 listopada.

Komentarz redakcji 

Promieniowanie UV-C faktycznie zabija 99,9 proc. wirusów i bakterii - tak sterylizuje się choćby sale operacyjne - ale to jest sterylizacja tymczasowa, zatem konieczne będzie ponowne skorzystanie z lapmy, aby zabić wirusy i bakterie. Na pewno należy zapoznać się z instrukcją przed skorzystaniem z urządzenia. Należy również mieć świadomość, że zbyt duża ilość światła UV może być rakotwórcza.


 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy