Lepszy obraz i dźwięk w telefonie

LG zaprezentowało technologię, która ma poprawić jakość transmisji głosu i obrazu w telefonach komórkowych.

Mowa o technologiach Voice over LTE (VoLTE) i Video Call over LTE, wykorzystanych w nowym smartfonie LG Revolution, czyli pierwszym telefonie LG z obsługą LTE 4G. Protokół "One Voice" powstał w odpowiedzi na inicjatywę stowarzyszenia GSMA (GSM Association), której celem było stworzenie globalnego standardu przesyłania głosu i wiadomości w sieciach LTE. Należy się spodziewać, że w przyszłości zostanie on przyjęty przez wielu producentów urządzeń mobilnych.

- Prezentując możliwości technologii LTE mamy nadzieję, że klienci przekonają się, jak szybka może być komunikacja w urządzeniach mobilnych, a branża zainteresuje się bliżej tym znakomitym standardem - powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Mobile Communications Company.

Smartfon LG Revolution, zaprezentowany po raz pierwszy w ubiegłym miesiącu na targach CES 2011 (Consumer Electronic Show) w Las Vegas, jest oparty na platformie Android 2.2. Ma duży wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i zapewnia pełną obsługę transmisji strumieniowej, nagrywania i odtwarzania materiałów wideo w standardzie HD. Omawiany sprzęt pojawi się na rynku w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie roku.

Reklama

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama