LG podejmie współpracę z Apple, Google i Microsoftem?

LG, podobnie jak kilku innych producentów, od dawna pracuje nad wynalezieniem w pełni elastycznego wyświetlacza. Czy dzięki pomocy Apple, Google i Microsoftu w końcu się to uda?

Według doniesień portalu Pocketnow, LG zamierza podjąć współpracę z Apple, Google i Microsoftem, które mają pomóc firmie w stworzeniu elastycznych wyświetlaczy do smartfonów. Mają one zostać wykonane w technologii OLED. Nie wiadomo dokładnie, na kiedy planowane jest rozpoczęcie prac, ani też czym mają się zająć poszczególni producenci. Pewne jest jednak to, że jeśli uda im się w miarę szybko osiągnąć zamierzony cel, będzie można mówić o prawdziwej rewolucji. 

Całkiem niedawno LG ogłosiło, że zamierza wydać 1,75 miliarda dolarów na opracowanie produkcji elastycznych matryc OLED, a jeszcze wcześniej Samsung podjął ten temat prezentując swój ekran AMOLED QHD. Głośno było również o japońskich naukowcach z The National Institute for Materials Science. Zaprezentowali oni panel, który nie tylko można zginać, ale także ciąć na mniejsze części. Po kilku sekundach od uszkodzenia obraz jest skalowany do aktualnego rozmiaru i jego funkcjonalność jest taka sama jak wcześniej. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: OLED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama