Martini stworzyło inteligentną kostkę lodu

Inteligentna kostka lodu? Brzmi absurdalnie, ale dokładnie taki wynalazek przedstawił niedawno wiodący producent wermutu.

Inteligentna kostka oczywiście nie jest kostką zrobioną z zamrożonej wody. To urządzenie przypominające tradycyjną kostkę, ale zrobione plastiku. W środku znajduje się niewielki chip, oraz opracowany przez NASA Aerogel, który sprawia, że utrzymuje ono niską temperaturę. Na czym polega inteligencja tego przedmiotu? 

Kostka przeznaczona jest do używania w barach i restauracjach. Jest ona połączona za pomocą technologii Bluetooth z iPadem, który znajduje się przy barze i gdy klientowi skończy się napój lub drink, poinformuje o tym obsługę. Oszczędzi to czas obu stron, a także znacznie poprawi komunikację pomiędzy klientem a pracownikami restauracji. 

Reklama

Oprócz tego, kostka może przekazywać obsłudze, jaki rodzaj napoju jest spożywany, a także mierzyć zawartość alkoholu w drinku. Przedstawiciele marki zapewniają, że kostka ma zasięg około 30 metrów i jest on niezależny od ilości osób znajdujących się w pomieszczeniu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: martini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy