Microsoft zawarł porozumienie z Lenovo

Microsoft podpisał z chińską korporacją umowę o współpracy. W efekcie, na wszystkich smartfonach marki Lenovo już wkrótce pojawią się aplikacje z pakietu Office, OneDrive i komunikator Skype.

O ile Microsoft nie radzi sobie zbyt dobrze ze smartfonami i mobilnym systemem, to aplikacje wydają się być jedyna dziedziną, w której firma osiąga zamierzone cele (oczywiście w świecie urządzeń mobilnych). Firma od ponad roku instaluje swoje programy na urządzeniach Samsunga, a całkiem niedawno ogłosiła także współpracę z Xiaomi. Teraz do tego grona dołączyło Lenovo, które właśnie podpisało umowę o współpracy z Microsoftem. Na jej mocy wszystkie nowe smartfony chińskiej marki (bardzo możliwe że także z linii Moto) będą posiadały aplikacje korporacji z Redmond. 

Reklama

Mobilne aplikacje Microsoftu są bardzo popularne zarówno na iOS, jak i Androidzie, a użytkownicy bardzo chwalą je za mnogość funkcji i stabilne działanie. Można odnieść nawet wrażenie, że producent bardziej dba o wydania swoich programów na te systemy, niż na Windowsa 10 Mobile. Nic więc dziwnego, że kolejne firmy śmiało podejmują współpracę z korporacją. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Lenovo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy