Mysz dla graczy od Gigabyte - M8600

Gigabyte zaprezentował bezprzewodową mysz dedykowaną dla graczy - M8600. Model ten zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach CeBIT.

Warto przy tym przypomnieć, że pierwszym produktem GIGABYTE z serii Aivia była udostępniona w październiku ubiegłego roku doskonała klawiatura Aivia K8100 Gaming Keyboard, która nadal cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Za sprawą szeregu innowacyjnych rozwiązań równą lub nawet jeszcze większą popularność może zdobyć M8600. Jest to pierwsza na świecie bezprzewodowa myszka gwarantująca 100 godzin gry bez konieczności ładowania - tak przynajmniej twierdzi producent.

Ponadto model ten oferuje wiele innych funkcji, takich jak szybka, bo zajmująca około 2 sekund, możliwość wymiany baterii, wielofunkcyjna stacja dokująca, zaawansowany sensor laserowy czy też rozbudowany system definiowania makr bazujący na silniku GHOST.

Reklama

Aivia - Advanced, Intuitive, and Versatile Interface Archetype.

Nowa linia produktów GIGABYTE przeznaczonych dla graczy została po raz pierwszy ogłoszona w trakcie trwania targów Computex 2010. Główną ideą przyświecającą całej serii Aivia było zaprojektowanie urządzeń pozwalających na intuicyjną i zaawansowaną komunikację pomiędzy użytkownikiem a komputerem. Założenia te dobrze oddaje słowo-klucz - Aivia, którego rozwinięcie w języku angielskim brzmi: advanced, intuitive, and versatile interface archetype. Połączenie tych wszystkich cech pozwala na stworzenie unikalnych rozwiązań, które mogą służyć za swoiste wzorce w swojej klasie.

Quick-swap Battery System (QSBS) - czyli system wymiany baterii w 2 sekundy

Aivia M8600 wyróżnia się długim, bo wynoszącym nawet 100 godzin, czasem pracy na baterii. Ponadto gracze mogą również skorzystać z unikalnego rozwiązania jakim jest technologia QSBS (quick swap battery changing system). Dzięki niej mamy możliwość wymiany baterii w czasie nie przekraczającym 2 sekund.

Wielofunkcyjna stacja dokująca

W komplecie z Aivia M8600 otrzymamy stację dokującą, która oprócz funkcji ładowania zapewnia także bezprzewodową komunikację pomiędzy myszą a komputerem. Przesyłanie danych odbywa się z częstotliwością 1000Hz. Pozwala to w praktyce na niemal całkowite wyeliminowanie efektu opóźnienia.

Zaawansowany sensor laserowy Twin-eye

Mysz Aivia M8600 wykorzystuje zaawansowany sensor laserowy typu twin-eye. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracze mają gwarancję najwyższej precyzji i niesamowitej szybkości działania. Ponadto samo urządzenie pobiera znacznie mniej energii, co pozwala na wydłużenie czasu działania M8600.

System definiowania makr GHOST

Aivia M8600 wykorzystuje zaawansowany silnik definiowania makr GIGABYTE GHOST. Umożliwia on edycję oraz zapisywanie własnych ustawień bezpośrednio w pamięci urządzenia. Dzięki temu możemy korzystać z predefiniowanych makr nawet gdy mysz podłączona jest do innego komputera. Wbudowane 32KB pamięci pozwalają na zapisanie do pięciu profili. Ponadto system GHOST umożliwia edycję ustawień przycisku zmiany DPI, rolki czy przypisania odpowiednich kolorów diod LED dla poszczególnych profili.

Aivia K8100 Gaming Keyboard

Klawiatura Aivia K8100 została zaprojektowana specjalnie z myślą o graczach, która oferuje cztery rozwiązania. Ulepszona ergonomia klawiszy jest to pierwsza na świecie klawiatura dla graczy z trzema odmiennymi grupami klawiszy: 70 gram, 60 gram i 50 gram, które wymagają zróżnicowanej siły nacisku. GHOST Macro Engine autorski silnik pozwalający na definiowanie i zapisywanie w wbudowanej pamięci zaawansowanych makr, z których możemy korzystać także przy podłączeniu klawiatury do innego komputera. Technologia Anti-Ghosting pozwala graczom na używanie kombinacji składających się aż z 20 klawiszy wciśniętych jednocześnie bez tzw. efektu "ghosting".

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: gigabyte

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy