Naładuj telefon jadąc na rowerze

W przyrodzie nic nie ginie - mówi znane powiedzenie. Twórcy pewnego urządzenia widocznie wzięli sobie do serca tę zasadę i postanowili wykorzystać energię pochodzącą z pedałowania do ładowania elektronicznych gadżetów.

Japońska firma Thanko przedstawiła ładowarkę zasilaną rowerowym dynamem. Trzeba przyznać, że pomysł jest genialny w swojej prostocie. Do kierownicy montuje się specjalny moduł podłączony przewodem do dynama. Wystarczy włączyć prądnicę, podpiąć telefon do specjalnego uchwytu i można ruszać w drogę.

Plusem rozwiązania zaprezentowanego przez Japończyków jest gniazdo ładowarki. Można do niego podłączyć zwykły kabel USB, co sprawia, że urządzenie jest uniwersalne. Dzięki temu można "nakarmić" iPhone'a albo telefon z gniazdem micro-USB. Mały minus jest taki, że trzeba mieć własny kabel.

Natężenie prądu zależy od tego, z jaką prędkością jedzie się na rowerze. Producent zapewnia, że rozpędzając się do 20 km/h, można osiągnąć 500 mA. Co prawda powrót z pracy do domu nie pozwoli na pełne naładowanie baterii, ale może okazać się dobrym rozwiązaniem dla właścicieli prądożernych smartfonów.

Reklama

Maciek Kurek

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefon komórkowy | Smartfon | ładowarka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy