Nigeryjczycy boją się, że odebranie telefonu może ich zabić

Kraj, który dał światu jedno z najbardziej znanych oszustw internetowych rządzi się dziwnymi technologicznymi prawami. Część mieszkańców Nigerii twierdzi, że demoniczny telefon pozbawi ich życia zaraz po odebraniu go.

BBC informuje o panice, jaka ogarnęła królestwo spamu po tym, jak kraj obiegły SMS-y łańcuszki ostrzegające ludzi przed odbieraniem telefonu od numeru 09141. Różne wersje tej legendy głoszą, że 7-10 ludzi zmarło tuż po wciśnięciu zielonej słuchawki.

Sytuacja stała się na tyle absurdalna, że władze Nigerii oficjalnie wytłumaczyły prostemu ludowi, że nie ma możliwości zejścia z tego świata po odebraniu telefonu od kogokolwiek. Koji Suzuki, autor książki Ring na podstawie której nakręcono kilka filmów, pewnie umiera teraz ze śmiechu.

"Technicznie rzecz biorąc, niemożliwe jest by się tak stało. Tym samym niewyobrażalne jest, by ktokolwiek umarł z powodu odebrania połączenia telefonicznego" - tłumaczył Reuben Muoka, przedstawiciel nigeryjskiego Ministerstwa Komunikacji i potępił osoby szerzące pogłoski o zabójczym numerze 09141.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: sms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama