Nintendo 3DS - trójwymiarowa konsola przenośna

Konsola do gier Nintendo 3DS trafi do europejskich sklepów 25 marca. Koncern nie podał jego dokładnej europejskiej ceny; będzie ona ustalana przez handlowców detalicznych. Wiadomo tylko, że w USA (gdzie urządzenie też będzie w sprzedaży) model 3DS ma kosztować 250 dolarów.

Jeśli chodzi o wyposażenie, w konsoli nie zmieniło się nic istotnego od czasu, gdy zobaczyliśmy ją po raz pierwszy. Uwagę zwraca lustrzana obudowa; oba ekrany także nie zostały zmatowione. 3DS ma trzy kamery: jedna jest zwrócona do środka w kierunku użytkownika; dwie pozostałe, skierowane na zewnątrz mają rejestrować stereoskopowe obrazy w rozdzielczości VGA. Zewnętrzne obiektywy dostarczą rozrywki w rzeczywistości rozszerzonej (tak jak w przypadku tytułu "Invizimals: Shadow Zone" dla konsoli Sony PSP).

Reklama

W Amsterdamie zaprezentowano też gry, które mają trafić do sklepów wraz z nową konsolą. Ze stajni Nintendo oprócz "Mario Kart, Paper Mario", "Nintendogs + Cats", "Kid Icarus: Uprising" i symulacji łodzi podwodnej "Steeldiver" pochodzi nowe wydanie "The Legend of Zelda: Ocarina of Time". Inni wydawcy dostarczą przystosowane do modelu 3DS wersje "Street Fightera IV", "Pro Evolution Soccera" i "Dead or Alive" - te pozycje wykorzystują funkcje komunikacyjne konsoli.

Przedstawiciele Nintendo pokazali też dwa serwisy online, za pośrednictwem których modele 3DS mogą odbierać dane i wymieniać informacje. Spot Pass przesyła na konsolę aktualizacje, nowe dane, gry do pobrania i krótkie filmy. Z kolei Street Pass nawiązuje połączenia między urządzeniami 3DS, dzięki czemu dowiadujemy się o graczach mijanych na ulicy oraz widzimy ich awatary (Mii). Jak podkreśla Nintendo, dane będą przesyłane wyłącznie za zgodą użytkownika.

Moduł WLAN pozwoli odbywać lokalne wieloosobowe rozgrywki. W przypadku Street Fightera firmy Capcom da się nie tylko prowadzić walki z udziałem wielu graczy - inne osoby będą w nich mogły uczestniczyć jako widzowie.

W Europie na konsoli 3DS będą pokazywane materiały wideo 3D z Eurosportu oraz filmy z YouTube'a. Nowy model obsługuje dodatkowo format MP3; konsole DSi potrafiły odtwarzać tylko pliki AAC. Poza tym Nintendo używa wbudowanego czujnika przyspieszenia jako krokomierza, który jest aktywny także w trybie standby. W niektórych grach za każdy krok otrzymamy punkty dające się wymienić na wirtualne przedmioty.

Według Nintendo konsola 3DS jest zgodna "prawie" z wszystkimi grami dla modelu DS. W zmienionym sklepie z aplikacjami oprócz pozycji dla 3DS znajdziemy starsze tytuły, napisane dla urządzeń Gameboy i Gameboy Color.

HeiseOnline

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy