Nokia: przypadek wybuchu baterii

Każda bateria traci z biegiem czasu swoje właściwości nie tylko jeśli chodzi o pojemność, ale również o bezpieczeństwo. To właśnie ten drugi czynnik może stać się przyczyną problemów producentów telefonów komórkowych.

Zeszłoroczne problemy Sony z przypadkami wybuchów baterii w laptopach, ale również ostatnia informacja o planowanej przez Nokię wymianie ponad 46 milionów baterii z serii BL-5C spowodowały, że producenci podchodzą rozważniej do tej sprawy.

W międzyczasie jednak nie obyło się bez wypadków. Jak informuje serwis DailyTech, właścicielka telefonu marki Nokia została zraniona poprzez eksplodującą baterię z serii BLD-3, która nie znajduje się na liście wymaganych do wymiany. 30-letnia Hinduska została w trakcie wybuchu poparzona, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama

Na ten przypadek rekordowo szybko odpowiedziała Nokia, która stwierdziła, że jeżeli sama bateria oraz ładowarka były oryginalne, to zraniona Hinduska otrzyma stosowne odszkodowanie. Korporacja jednak zaznacza, że ten przypadek jest pierwszym w swoim rodzaju i podobne nigdy nie miały miejsca.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: wybuchy | baterie | bateria | Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy