Nowa aktualizacja Windowsa Mobile bardziej szkodzi, niż pomaga

Microsoft kilka dni temu udostępnił aktualizację oprogramowania, która uniemożliwia działanie aplikacjom, wykorzystującym GPS.

Chodzi o kompilację 15063.540, która trafiła do wszystkich urządzeń z Windows 10 Mobile. Aktualizacja miała wprowadzać jedynie drobne poprawki w kwestii stabilności i bezpieczeństwa, a także obsługę powiadomień opaski Fitbit. Niestety, jak donoszą użytkownicy, przynosi ona także bardzo poważny błąd w działaniu aplikacji związanych z GPS. 

Mowa przede wszystkim o programach do nawigacji, ale też asystentach sportowych i innych aplikacjach. Nie uruchamiają się one poprawnie, a nawet jeśli się to uda, występują problemy z ich zamknięciem. W efekcie, użytkowanie tego typu programów jest praktycznie niemożliwe. 

Co najważniejsze, nie wiadomo, czy Microsoft w ogóle naprawi ten błąd. Nie jest bowiem pewne, czy wina leży po stronie korporacji, czy deweloperów, którzy nie naprawili jeszcze usterek z epoki Windowsa 8.1. Tak czy inaczej, skala tego problemu jest na tyle duża, że z pewnością Microsoft przyjrzy się sprawie. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows 10 Mobile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama