Nowy projekt Kima Dotcoma - jest Mega!

W styczniu tego roku władze USA użyły wszystkich swoich wpływów by zamknąć Megaupload, ale Kim Dotcom nie poddaje się i już od kilku miesięcy pracuje nad kolejnym przedsięwzięciem. Pomimo toczących się procesów Dotcom oraz jego współpracownicy zamierzają uruchomić nowy serwis w rocznicę zamknięcia Megauploadu.

Mega, bo tak nazywać się będzie nowy serwis, miał początkowo zadebiutować jeszcze w tym roku, ale zgodnie z najnowszymi doniesieniami, jego debiut przeniesiono na 19 stycznia 2013 roku, czyli w rocznicę zamknięcia Megaupload.

Zgodnie z tym co zapowiada Dotcom, Mega będzie miało dużo więcej zastosowań niż tylko dzielenie się plikami. Przedsiębiorczy Niemiec liczy na współpracę deweloperów zajmujących się menadżerami plików, narzędziami pocztowymi, usługami VOIP i video. Wszystkie pliki mają być szyfrowane, a od użytkowników ma zależeć co zrobią ze swoim własnym kluczem.

Jeśli ktoś liczył na to, że uda mu się odzyskać pliki, które przechowywał na serwerach Megauploadu, może pożegnać się z resztkami nadziei - prawnicy Megauploadu bezskutecznie próbowali przekonać sądy do tego, by przywrócić użytkownikom dostęp do plików. W związku z tym nie ma większych szans na to, by pojawiły się one na Mega.

Reklama

19 stycznia znowu będzie się działo.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kim Dotcom | piractwo internetowe | Megaupload
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy