Pancerna toaleta - takie rzeczy tylko w Rosji

Do końca tego roku w Moskwie powstaną szalety miejskie zdolne wytrzymać wybuch bomby. Rosjanie będą mogli pochwalić się jednymi z najbardziej wytrzymałych toalet na świecie. Tylko właściwie po co?

Czy kiedykolwiek siedząc "na tronie" zastanawiałeś się co by było, gdyby nagle w pobliżu wybuchła bomba? No cóż, Rosjanie widać zastanowili się poważnie nad tym tematem i podjęli decyzję. Budowa pancernych, wytrzymałych na ataki terrorystyczne toalet jest odpowiedzią na wzmożone zagrożenie ze strony islamskich ekstremistów.

Celem jest stworzenie w stolicy Rosji miejskich toalet, które nie tylko oprą się wybuchowi bomby, ale także będę odporne na wszelkie akty wandalizmu. Mają w tym pomóc specjalnie zaprojektowane ściany, zbudowane ze zbrojnego betonu, utwardzanego stalowymi elementami.

Mieszkańcy będą jednak mogli korzystać z toalety maksymalnie przez 30 minut od momentu wejścia. Po upływie tego czasu drzwi się otworzą i włączy się sygnał dźwiękowy nakazujący opuszczenie przybytku. To ograniczenie zostało wprowadzone być może dlatego, że nowe miejskie WC będzie dosyć przyjemnym miejscem - nawet w czasie największych mrozów, kiedy temperatura w Moskwie spada do -30 stopni, w toalecie będzie utrzymywane minimum 16 stopni.

Reklama

Wedle zapowiedzi miejskich urzędników, nowe szalety zostaną oddane do użytku już pod koniec tego roku (w sam raz na mroźną zimę). Jak na razie nie wiadomo, ile takich pancernych toalet pojawi się w mieście.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy