Pierwsze miasto w USA wprowadza zakaz używania telefonów na przejściach

Stało się! W trosce o bezpieczeństwo obywateli, Honolulu, jako pierwsze miasto w USA, wprowadza zakaz używania telefonów komórkowych na przejściach dla pieszych.

Jak podaje Reuters, od 25 października, w całym Honolulu będzie obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez ulicę. Chodzi o czynności wymagające patrzenia się w na wyświetlacz, czyli pisanie SMS-ów, przeglądanie sieci, czy granie. Rozmowa ze słuchawką przy uchu wciąż jest legalna.

Za złamanie zakazu, mieszkańcy będą karani mandatami w wysokości od 15 do 99 dolarów. Burmistrz podjął decyzję o zaakceptowaniu nowego prawa ze względu na rosnącą liczbę wypadków na przejściach, spowodowanych nieuwagą pieszych, trzymających w ręku smartfony.

Reklama

Karanie nierozważnych pieszych skupiających uwagę na telefonach nie jest nowym pomysłem i miało już zostać wprowadzone w wielu miejscach na świecie. Ostatecznie jednak, to Honolulu jest pierwszym miastem, które odważyło się wprowadzić ten zakaz. Można się jednak spodziewać, że w jego ślad pójdą inne duże miasta. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy