Pierwszy odtwarzacz Blu-ray od Sony

Korporacja Sony w grudniu wypuści na rynek swój pierwszy odtwarzacz płyt Blu-ray. Jest to oferta dla tych, którzy nie planują zakupu PlayStation 3.

Korporacja Sony w grudniu wypuści na rynek swój pierwszy odtwarzacz płyt Blu-ray. Jest to oferta dla tych, którzy nie planują zakupu PlayStation 3.

Odtwarzacz Sony pojawi się na rynku 8 grudnia i będzie kosztował 300,000 jenów (około 2,560 dolarów). Tak wysoka cena jest nie tylko spowodowana zamontowaniem napędu Blu-ray, ale i umieszczeniem w odtwarzaczu 500-gigabajtowego dysku twardego. Korporacja zapewnia, że premiera nowego odtwarzacza nie zostanie przesunięta.

Format, jaki próbuje wylansować Sony, nie ma szczęścia - nieliczne odtwarzacze, jakie dostępne są na rynku, są bardzo drogie, a filmów w formacie Blu-ray praktycznie nie ma. Przez problemy z produkcją czytników Blu-ray opóźniono premierę PlayStation 3 w Europie, a liczba egzemplarzy, która trafi do Ameryki Północnej oraz Japonii w listopadzie będzie znacznie mniejsza (100 tys. egzemplarzy w Japonii i 400 tys. egzemplarzy w Ameryce Północnej) .

Reklama

Nowo zapowiedziany odtwarzacz Blu-ray ma być alternatywą dla wszystkich, którzy nie myślą o kupnie PlayStation 3. - Ten produkt kierowany jest do zupełnie innych klientów, więc jego sprzedaż nie będzie taka sama - powiedział rzecznik japońskiego oddziału Sony, Takashi Yoshida.

Akcjonariusze Sony z chęcią usłyszeliby jakieś dobre informacje. Po problemach z produkcją czytników oraz opóźnieniem premiery konsoli nowej generacji, Sony boryka się z kolejnymi awariami swoich baterii litowych do laptopów takich firm jak np. Dell. Jeśli premiera nowego formatu i nowej konsoli się nie powiedzie - korporacja Sony będzie musiała przejść reorganizację.

AFP
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | korporacja | playstation 3 | blu-ray | Sony | odtwarzacz blu-ray
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama