Policja złapała złodzieja wykorzystującego karty SIM do kradzieży

Policja na Florydzie aresztowała 25-letniego Ricky’ego Handschumachera. Mężczyzna podejrzany jest o kradzieże i pranie brudnych pieniędzy. Wszystko to poprzez specjalną technikę wykorzystującą karty SIM do smartfonów.

Samo oszustwo Handschumachera było banalnie proste. Dzwonił on do operatorów i prosił o zamianę karty SIM na kartę ofiary. Tego typu zabieg pozwolił mu na skuteczne wykorzystanie uwierzytelniania dwuskładnikowego potrzebnego do logowania do różnych usług. Portfele Bitcoin, konta w banku czy portale społecznościowe stały przed Handschumacherem otworem. Nieuczciwa zamiana karty SIM była wielokrotnie spowodowana luźnymi procedurami uwierzytelniania w sklepach ze smartfonami i urządzenia mi mobilnymi.

Przy zatrzymaniu Handschumachera policja znalazła multum kart SIM, a także loginy do kanałów na Telegramie oraz Discordzie - tam złodziej był dodany do tematów związanych z wymianą kart SIM.

Reklama

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, co stanie się z Handschumacherem - można jednak spodziewać się, iż po prostu trafi on do więzienia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: SIM | złodziej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy