Polskie Mapy Google informują o fotoradarach

Mapy Google rozpoczęły w Polsce wyświetlanie informacji na temat fotoradarów znajdujących się na drodze. Funkcjonalność jest już dostępna dla wszystkich użytkowników.

Do tej pory wśród kierowców najpopularniejszą, “ostrzegającą" aplikacją był (i nadal pozostaje) Yanosik. To wszystko może się zmienić: Mapy Google w wersji na smartfony zaczęły bowiem wyświetlać informacje dotyczące fotoradarów na drodze. Sprawa dotyczy zarówno systemu iOS, jak i Android.

Na ten moment nie wiadomo, czy Google dopiero testuje opisywaną funkcję, a może w końcu po wielu miesiącach trafiła ona do stabilnej wersji. Bardzo możliwe, że wspomniana opcja będzie działała na terenie kraju jeszcze do końca maja tego roku.

Pierwsi użytkownicy zaczęli korzystać z tej funkcji i - jak na razie - pozostawia ona dużo do życzenia w porównaniu do Yanosika. Mapy Google mają m.in. korzystać z bardzo podstawowej bazy fotoradarów, informując o zbliżającym się punkcie zbyt późno. Z drugiej strony, wiele z funkcji Map Google na początku działa gorzej niż aplikacje konkurencji, aby z czasem - dzięki społeczności użytkowników - zwiększać swoją przydatność.Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | fotoradar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy