Procesory mobilne Apple czeka rewolucja

Najnowsza inwestycja TSMC potwierdza, iż główny dostawca procesorów dla firmy Apple szykuje się do rewolucji. Układy, które trafią do kolejnych generacji iPhone’ów mogą być najwydajniejszymi komponentami na rynku.

TSMC to marka, która odpowiada za tworzenie oraz dostarczanie do Apple procesorów z serii "A". Okazuje się, iż włodarze fabryk zainwestowali aż 25 miliardów dolarów w rozwój technologii pozwalającej na stworzenie procesorów w 5 nanometrach. Jednostki obecnie dostępne na rynku działają w 10 nanometrach, tak więc jeśli plan się powiedzie, to w kontekście samej wydajności oraz energooszczędności nowych procesorów, skok będzie wręcz niesamowity.

Warto także wiedzieć, iż TSMC jest producentem posiadającym umowę na wyłączność z Apple. Można więc śmiało podejrzewać, że pierwsze 5 nanometrowe układy trafią do iPhone’ów oraz iPadów nowej generacji. Główną konkurencją dla TSMC jest Samsung oraz Qualcomm - obaj producenci również pracują nad tym, aby dorównać Tajwańczykom.

Reklama

TSMC nie podało, kiedy odkładnie możemy spodziewać się masowej produkcji procesorów w 5 nanometrach. Według przecieków ma ona rozpocząć się już w 2020 roku, a zaledwie 2 lata później firma zdecyduje się na kolejny skok - tym razem na 3 nanometry.

Sprzęty od Apple czeka więc świetlana przyszłość. O ile cały plan producenta się powiedzie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy