Samsung prezentuje nową gamę urządzeń z Windows 8

Firma Samsung Electronics prezentuje na targach IFA 2012 swoje urządzenia z nowej rodziny produktów ATIV. Są one oparte na platformie systemu Windows 8 oraz Windows Phone 8 i obejmują urządzenia Smart PC, tablety oraz smartfony.

Sprzęty rodziny Samsung są proste w obsłudze, wydajne i stylowe. System operacyjny Windows 8 jest intuicyjny i można z niego korzystać na wielu urządzeniach. Wprowadzając na rynek produkty ATIV, Samsung i Microsoft wspólnie oferują użytkownikom dostęp do zawansowanych funkcji otwierających możliwości kreatywnego działania i pracy. Pełna oferta produktów została opracowana z myślą o łatwej obsłudze, pozwalającej w prosty sposób współpracować i dzielić się pomysłami oraz korzystać z różnorodnych treści.

Wartość urządzeń Samsung z systemem Windows dodatkowo podnoszą unikalne usługi i treści firmy Samsung. Usługa Samsung Family Story umożliwia intuicyjne udostępnianie zawartości i świetną zabawę, natomiast usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacji na wszystkich tych różnorodnych urządzeniach.

Samsung ATIV Smart PC oraz Samsung ATIV Smart PC Pro

Połączenie wzornictwa i wydajności notebooka oraz wygody korzystania z tabletu - Samsung ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro, o przekątnej ekranu 11,6 cala, to kolejny zestaw produktów firmy Samsung. Łączą one wydajność z funkcjonalnością Windows 8 i są również w pełni kompatybilne z systemem Windows 7. Każde urządzenie wyposażono w odłączany system dokowania klawiatury, pozwalający użytkownikom na łatwe przełączanie się między funkcjonalnością notebooka typu clamshell oraz tabletu. Urządzenia te umożliwiają pogodzenie pełnej mobilności z maksymalną produktywnością.

Reklama

Ekran z obsługą 10-punktowego wielodotyku to kolejny krok w stronę większej interaktywności; ten typ wyświetlacza przewyższa tradycyjne ekrany obsługiwane dwoma palcami. Zwiększona czułość pozwala użytkownikom na korzystanie z opcji powiększania pinch-to-zoom, obracanie obrazów oraz łatwe przewijanie stron w celu wykorzystania wszystkich możliwości aplikacji.

Oprócz zwykle stosowanych metod wprowadzania danych, ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro wyposażone są w pióro S Pen, pozwalające na odręczne pisanie i rysowanie, co zwiększa produktywność - zarówno w biurze, jak i poza nim. Wstępnie załadowana aplikacja S Note sprawia, że korzystanie z pióra S Pen staje się niezwykle proste i intuicyjne.

S Camera w pełni wykorzystuje możliwości wbudowanej kamery przedniej i tylnej, natomiast S Player zapewnia płynne odtwarzanie obrazów i plików wideo w dowolnym formacie. Zawartość ta prezentowana jest na wyświetlaczu Samsung SuperBright Full HD LCD o przekątnej 11,6 cala i jasności 400 nitów, gwarantującym żywe kolory i ostry obraz.

Lekkie i mobilne urządzenia ATIV Smart PC oraz ATIV Smart PC Pro mają grubość, odpowiednio, 9,9 mm oraz 11,9 mm; co w najmniejszym stopniu nie ogranicza ich wydajności. Urządzenie ATIV Smart PC Pro wyposażone jest w procesor Intel Core i5, natomiast w urządzeniu ATIV Smart PC zamontowano procesor Intel Atom nowej generacji, doskonale sprawdzający się w codziennej pracy zawodowej.

Mimo niewielkich rozmiarów i przenośnego charakteru, w obu urządzeniach zamontowano port USB 2.0 (Smart PC), dwa porty USB 3.0 (Smart PC Pro), mHDMI, miniSD oraz dwa dodatkowe porty USB 2.0 na klawiaturze. W celu zapewnienia długotrwałego działania, urządzenie ATIV Smart PC wyposażono w baterię, której czas pracy wynosi nawet do 14 godzin; w przypadku urządzenia ATIV Smart PC Pro czas pracy na baterii dochodzi do 8 godzin.

Samsung ATIV Tab: tablet z systemem Windows RT

ATIV Tab łączy wszystkie funkcjonalności komputera z systemem Windows 8 z zaletami typowymi dla tabletów. Dzięki kompaktowemu charakterowi, niskiej wadze (570 g), ekranowi o przekątnej 10,1 cala oraz grubości 8,9 mm, jest zawsze gotowy do użycia. Szybko się uruchamia (nie potrzebuje czasu na rozruch) i oferowany jest z bezpłatną, 60-dniową wersją próbną programu Microsoft Office 2010. Bateria o pojemności 8200 mAh zapewnia wystarczającą ilość energii, by użytkownik mógł pracować nad swoim projektem, przeglądać go lub udostępniać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Ponadto ATIV Tab jest kompatybilny z wieloma urządzeniami i akcesoriami opartymi na systemie Windows, takimi jak drukarki, klawiatury, projektory, monitory zewnętrzne oraz inne urządzenia peryferyjne. Korzystanie z portu USB oraz uHDMI nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Samsung ATIV S: smartfon z unikalnymi funkcjami systemu Windows Phone 8

Samsung ATIV S to nowy smartfon do pracy i rozrywki, oferujący wszystkie funkcje systemu Windows 8. Charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz atrakcyjnym wzornictwem. Oferuje również szeroką gamę opcji ułatwiających udostępnianie zawartości oraz zwiększających produktywność. Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz oraz łączność HSPA+42 pozwalają na wygodne korzystanie z przeglądarki oraz bardzo krótki czas reakcji - nawet w przypadku najbardziej wymagających gier lub aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji nowego systemu Windows Phone 8 na znakomitym wyświetlaczu ATIV S HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: IFA 2012 | Windows Phone | Samsung | Samsung ATIV Smart PC | windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy