Seagate GoFlex Desk 4TB - i miejsca masz pod dostatkiem!

Brakuje Ci miejsca na kolejny film z wakacji? W takim razie czas rozejrzeć się za magazynem, który pomieści naprawdę dużo klipów Blu-ray. Idealny będzie nowy dysk zewnętrzny Seagate GoFlex Desk, który oferuje gigantyczną ilość miejsca w smukłej obudowie.

Według producenta jest to pierwsza na świecie 1-dyskowa konstrukcja, która pozwala na przechowanie aż 4TB danych. Trzeba przyznać, że to robi wrażenie. Wewnątrz obudowy (158 x 124 x 44 mm) o przemysłowym, pozbawionym ozdobników designie znajduje się nośnik formatu 3,5".

Domyślnie Seagate GoFlex Desk 4 TB komunikuje się za pomocą interfejsu USB 3.0 (przez dołączony adapter), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by podpiąć go pod USB 2.0. Wkrótce ma pojawić się specjalna wersja dla użytkowników komputerów Mac wyposażona w złącza USB 2.0 i FireWire 400/800.

Reklama

Magazyn może również pracować jako dysk sieciowy (NAS) po podłączeniu do niego adaptera Seagate GoFlex Home. Na przednim panelu dysku Seagate GoFlex Desk 4 TB oprócz logo producenta znalazł się podświetlany wskaźnik informujący o ilości dostępnego na nośniku miejsca.

Urządzenie jest dostarczane wraz z oprogramowaniem ułatwiającym wykonywanie kopii zapasowej danych oraz pozwalające na szyfrowanie ich "w locie" (potrójny DES 192-bit). Na chwilę obecną dysk Seagate GoFlex Desk 4 TB można nabyć w sklepie producenta za równowartość 250 dolarów.

Jacek Klimkowicz

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy