Ta witryna sprawdzi na Twitterze gdzie mieszkasz

Wiadomo, że jeśli nie chcemy, by w internecie krążyło zbyt wiele informacji na nasz temat, sami powinniśmy ich nie wrzucać. Chodzi tu także o zdjęcia czy adresy zamieszczane w dobrej wierze, na przykład mające pomóc znajomym odnaleźć nas na serwisach społecznościowych.

Witryna internetowa WeKnowYourHouse.com działa jednak w tak sprytny sposób, że nawet strzegący swojej prywatności mogą zostać zaskoczeni. Serwis wyszukuje na Twitterze wiadomości zawierające słowo "dom" i sprawdza dane geolokalizacyjne tych tweetów. W ten sposób wnioskuje, gdzie posiadacz konta może mieszkać i umieszcza przybliżoną lokalizację na mapach Google.

Administratorzy twierdzą, że przedsięwzięcie to "eksperyment społeczny", ale nie podają, do czego ma prowadzić lub co badać. Witryna spotkała się z takim zainteresowaniem, że ciągle jest przeciążona. Pierwsze lokalizacje dotyczą użytkowników z Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale kto wie jakie obszary obejmie ten "eksperyment".

Strona daje możliwość zablokowania bycia wymienianym w serwisie. Aby zapewnić sobie anonimowość tego rodzaju, trzeba się na WeKnowYourHouse... zalogować przez Twittera.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: witryna | Twitter | mieszkanie | lokalizacja | szpiegowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy