Tak będzie wyglądać Windows 8

W sieci pojawiły się kolejne zrzuty ekranu Windows 8. Co ciekawego czeka nas w "Ósemce"?

Rosyjski serwis Winreview.ru jest bezkonkurencyjny w kwestii przecieków ujawniających sekrety najnowszych produktów Microsoftu. Udostępnione przez Winreview.ru screeny przedstawiają Windowsa 8 z motywem Aero Lite, zbliżonym do znanego m.in. z Windows Phone 7 interfejsu Metro. Jest on przeznaczony dla mniej wydajnych komputerów.

Nowe screeny rozwiewają wątpliwości związane z poprzednim przeciekiem, gdy w pasku zadań można było zobaczyć miejsce na awatar. Pojawiły się wówczas spekulacje, czy ma być to symbol konta użytkownika, usługi Windows Live czy Facebooka. Prawdopodobnie będzie to po prostu awatar systemowego konta.

Reklama

Czy zrzuty ekranu przedstawiają coś ciekawego? Poza prawdopodobnym wyglądem Office 15 pokazanym na jednym ze screenów nie ma interesujących detali. Wygląda na to, że Microsoft zrezygnował z rewolucji, na którą w sierpniu 2010 roku wskazywały pierwsze przecieki. Przedstawiony na screenach Windows 8 wydaje się bardzo podobny do swojego poprzednika. Podobieństwo jest na tyle duże, że - gdyby nie dość wiarygodne źródło - można by przypuszczać, że to żart lub świadoma próba dezinformacji.

Biorąc pod uwagę, że Windows 8 wkroczył w fazę Milestone 3, oznaczającą dopuszczenie do udziału w projekcie znacznie szerszego grona programistów i testerów, możemy spodziewać się, że liczba przecieków szybko wzrośnie.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy